Czyżew

klukowo2015

openmed

poniedziałek, 03 czerwiec 2013 14:57

Czyżew - XI edycja konkursu historycznego “Epoka Prymasa Tysiąclecia”

005W środę 29 maja 2013 roku odbyła się XI Edycja Konkursu Historycznego "Epoka Prymasa Tysiąclecia". Jego organizatorem jest Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Czyżewie.

Rozgrywki finałowe poprzedzone zostały eliminacjami szkolnymi, które odbyły się w marcu. Każda z uczestniczących w konkursie szkół zgłosiła po trzech uczniów do dalszego etapu. Rozgrywka finałowa miała przebieg dwustopniowy. Najpierw wszyscy uczestnicy napisali test, dotyczący zagadnień z historii Polski i biografii Prymasa Wyszyńskiego. Na podstawie jego wyników wyłoniono finalistów o najwyższej ilości punktów. Następnie uczniowie odpowiadali na pytania problemowe z zakresu historii i biografii Prymasa.
Komisja, której przewodniczył dr Krzysztof Sychowicz (IPN w Białymstoku), a w skład której weszła m.in. pani Iwona Czarcińska (Instytut Prymasowski w Warszawie), wysłuchała wypowiedzi finalistów i wyłoniła laureatów.

W kategorii gimnazjów zwyciężyli:
Marcin Gontarski – Miejskie Gimnazjum w Zambrowie
Maciej Gacki – Miejskie Gimnazjum w Zambrowie
Daniel Kossakowski – Katolickie Gimnazjum w Łomży

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych:
Ewa Bogucka – ZSOiZ w Ciechanowcu
Klaudia Suchcicka – I LO w Ostrołęce
Adrianna Janiszewska – ZSOiZ w Ciechanowcu

Zespołowo pierwsze miejsce zajęło Miejskie Gimnazjum w Zambrowie, zaś w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zwyciężył ZSOiZ w Ciechanowcu.
Laureaci i uczestnicy konkursu otrzymali wartościowe nagrody ufundowane przez białostocki oddział IPN oraz Starostwo Powiatowe w Wysokiem Mazowieckiem.
Konkurs jest doskonałym sposobem na upowszechnienie wiedzy o osobie i dziedzictwie Stefana Kardynała Wyszyńskiego i rozbudzanie zainteresowania najnowszą historią Polski. Dzięki uczestnictwu w nim młodzież rozwija poczucie tożsamości narodowej, uczy się krytycznie oceniać otaczającą rzeczywistość i doceniać autorytety moralne.

005a

005b

005c

005d

005e

info/foto:ZSOiZ w Czyżewie
Napisz komentarz...
komentarzy!
Jeżeli chcesz dodać komentarz musisz posiadać konto na portalu społecznościowym. Wszystkie wyświetlane poniżej wpisy użytkowników zamieszczane są na zewnętrznym serwisie społecznościowym np. facebook. Wtyczka poniżej służy jedynie do wyświetlania i dodawania wpisów na serwisach typu facebook. Jeżeli masz uwagi do wpisu proszę zgłoś to na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. podając link do artykułu

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem