Aktualności

Na sportowo mieszkańcy Ciechanowca i okolic spędzili wczorajszą środę (15.08). Ciechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu zorganizował tego dnia trzy wydarzenia: mecz piłki nożnej "strona na stronę", regaty kajakowe o Puchar Burmistrza Ciechanowca oraz II Ciechanowieckie Mistrzostwa w Rzucie Lotką do Tarczy.
Ogłoszono przetarg na budowę i rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 678 na odcinku Roszki Wodźki – Wysokie Mazowieckie wraz z obejściem miejscowości Brok i Mazury. Wykonanie inwestycji zaplanowano na 25 miesięcy od daty zawarcia umowy. Otwarcie ofert nastąpi 18 września.
Uroczystość Jubileuszu 525 – lecia Parafii św. Bartłomieja wraz z odsłonięciem i poświęceniem pomnika Sługi Bożego Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego odbędzie się 25 sierpnia (sobota) w Kuleszach Kościelnych. Wydarzeniu towarzyszyć będzie Festyn św. Bartłomieja - Dożynki 2018.
Powiatowy Urząd Pracy w Wysokiem Mazowieckiem przesłał nam aktualne oferty pracy według stanu na dzień 16 sierpnia 2018 r.
Do tragicznego wypadku doszło wczoraj (15.08) wieczorem na dzikim kąpielisku na tzw. „wyspie” w Ciechanowcu. Utonął 30-letni mieszkaniec Czyżewa.
72 interwencje, 11 uszkodzonych domów, 15 uszkodzonych budynków gospodarczych oraz powalone drzewa – to efekt burz i wichur, które przeszły przez nasz powiat w dniu wczorajszym. Nie oby się też bez lokalnych podtopień i zerwanych linii energetycznych. Największe straty zanotowano w gminach Wysokie Mazowieckie i Sokoły.
Kilkadziesiąt razy interweniowali dzisiaj strażacy w powiecie wysokomazowieckim. Wszystko to za sprawą burz i wichur, które przeszły przez nasz region po południu.
Wybory samorządowe w Polsce odbędą się 21 października - ogłosił premier Mateusz Morawiecki. Tego dnia wybierzemy burmistrzów, wójtów oraz radnych gminnych i wojewódzkich.
Kolejny wakacyjny weekend za nami. Wiele osób spędziło go nad wodą. Niestety, jest to również okres wytężonej służby policjantów. W ubiegły piątek funkcjonariusze wysokomazowieckiej Komendy Policji wraz z kierownikiem Posterunku Policji w Czyżewie przeprowadzili na czyżewskiej plaży akcję informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą”.
Festyn Rodzinny odbędzie się w najbliższą środę, 15 sierpnia w Jabłonce Kościelnej. W programie m. in. konkursy z nagrodami, rekonstrukcja historyczna, wystawa patriotyczno-niepodległościowa, występy zespołu folklorystycznego, zabawa ludowa na świeżym powietrzu. Dla najmłodszych bezpłatne wesołe miasteczko, przejażdżki konne. Gwiazdą wieczoru będzie zespół JUNIOR. Początek festynu o godzinie 13.30.
Do zderzenia volvo z volkswagenem doszło wczoraj (12.08) na skrzyżowaniu ulic 1 Maja z Kościelną w Wysokiem Mazowieckiem. Jedna z osobówek uszkodziła ogrodzenie szkoły podstawowej.
W niedzielę, 12 sierpnia odbyła się XVIII edycja Podlaskiego Święta Chleba w Ciechanowcu. Patronat medialny nad imprezą sprawował portal wysokomazowiecki24.