Aktualności

W sobotę SPR Nowe Piekuty rozegra swój ostatni mecz wyjazdowy w I rundzie II Ligi. Nowopiekuccy szczypiorniści pojadą do Warszawy, gdzie zmierzą się z miejscowym KS-em Warszawianka.
czwartek, 18 październik 2018 17:18

Debata kandydatów na Burmistrza Szepietowa [19.10]

Na kilka godzin przed ciszą wyborczą zaplanowano debatę kandydatów na Burmistrza Szepietowa. Odbędzie się ona w piątek o godzinie 19:30.
czwartek, 18 październik 2018 17:01

Zasiedlenie kuropatw na terenie gminy Czyżew

We wrześniu i październiku wsiedlonych zostało już 1731 kuropatw w okolicy miejscowości Łomża, Kolno i Czyżew oraz 201 zajęcy szaraków w okolicy miejscowości Krypno Kościelne, Strabla i Jaświły. To efekt podpisanych w sierpniu umów między Zarządem Województwa Podlaskiego a 5 kołami łowieckimi w Białymstoku i 21. w Łomży w ramach…
czwartek, 18 październik 2018 16:49

Warsztaty dźwięku w Starych Raciborach [wideo]

Improwizacja instrumentalna, czyli tworzenie muzyki bez wcześniejszego przygotowania to podstawowa technika wykorzystywana w trakcie warsztatów dźwięku, w których uczestniczy 45 osób z niepełnosprawnością - mieszkańców naszego powiatu.
Rozmowa z Łukaszem Siekierko, radcą prawnym i jednocześnie kandydatem do Sejmiku Woj. Podlaskiego z list Prawa i Sprawiedliwości, o zasadach i sposobie głosowania w wyborach samorządowych, które odbędą się w najbliższą niedzielę.
Powiatowy Urząd Pracy w Wysokiem Mazowieckiem przesłał nam aktualne oferty pracy według stanu na dzień 18 października 2018 r.
czwartek, 18 październik 2018 07:39

Pożar lasu w okolicy Ciechanowca [foto]

Do pożaru lasu doszło wczoraj (17.10) wieczorem w okolicy miejscowości Nowodwory w gminie Ciechanowiec. Do akcji zadysponowano 3 zastępy straży pożarnej.
Jej przebudowa została sfinansowana z rządowego programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej, który obowiązuje do 2019 r. W samym 2018 r. w Podlaskiem 86,3 km dróg lokalnych zostanie poddanych przebudowie bądź modernizacji. 
Tak zdecydował na posiedzeniu we wtorek, 16 października, Zarząd Województwa Podlaskiego. Szpital wziął udział w tegorocznym konkursie na inwestycje zdrowotne w zakresie ginekologii, położnictwa, neonatologii, pediatrii oraz w innych obszarów, gdzie występuje leczenie dzieci.
Dobiegają końca prace związane z budową mostu na rzece Nurzec w miejscowości Wyszonki Wypychy.
W dniu dzisiejszym (17.10) w Zespole Szkół Zawodowych w Wysokiem Mazowieckiem miało miejsce praktyczne sprawdzenie organizacji oraz warunków ewakuacji uczniów i pracowników szkoły.
Przedstawiciele wysokomazowieckiej Policji kontynuując realizację programu profilaktycznego „poMOC, a nie przeMOC” spotkali się z członkami „Klubu Seniora” w Czyżewie. Podczas spotkania omówiono zjawisko przemocy w rodzinie wobec osób starszych, schorowanych i niepełnosprawnych. Celem prelekcji było także uświadomienie osobom starszym zagrożeń, które mogą je spotkać w codziennym życiu oraz wskazanie sposobów…