Ciechanowiec

Kiedy na zewnątrz panują niskie temperatury wiele osób narażonych jest na utratę życia lub zdrowia na skutek wychłodzenia organizmu. Problem ten dotyka przede wszystkim osoby bezdomne, samotne, w podeszłym wieku. Zagrożenie takie dotyczy także osób będących pod wpływem alkoholu. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś…
W dniach 22-24 lutego 2019 r. parafia pw. Ducha Świętego w Zambrowie wraz ze Wspólnotą Juda zapraszają na rekolekcje ewangelizacyjne, pn. „Przyjdźcie do Mnie wszyscy…”.
Wysokomazowieccy policjanci spotkali się z przedszkolakami Przedszkola w Ciechanowcu. Mundurowi rozmawiali z dziećmi na temat bezpiecznego spędzania wolnego czasu w okresie zimowej przerwy w nauce. W związku z tym, że już wkrótce Dzień Babci i Dziadka policjanci uczestniczyli również w spotkaniu z seniorami.
Miejska Biblioteka Publiczna w Ciechanowcu informuje, że koncert Sylwestra Domańskiego (Sylwester solo), który miał się odbyć 18 stycznia o godzinie 18.00 w sali widowiskowej Miejskiej Biblioteki Publicznej zostaje w tym terminie odwołany z powodu ogłoszonej przez Prezydenta RP żałoby narodowej w związku z pogrzebem Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.
13 stycznia w Kościele pw. Trójcy Przenajświętszej odbył się III Koncert Noworoczny. W trakcie koncertu można było usłyszeć tradycyjne kolędy i pastorałki, jak również piosenki świąteczne m.in.: „Niebo dzisiaj takie święte”, „Z narodzenia Pana”, „Jezus malusieńki”, „Skrzypi wóz”, „Cicha noc”, „Babci zegar”, „Bracia patrzcie jeno”, „Tryumfy króla niebieskiego”, „Jingle Bells”.
1 marca jak co roku wzrosną emerytury, renty oraz dodatki wypłacane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Wszystkie świadczenia podlegają waloryzacji z urzędu, a jeżeli ich wypłata była wstrzymana - po jej przywróceniu. Każdy emeryt i rencista otrzyma decyzję z ZUS z podaną nową kwotą, a podwyższone świadczenie otrzyma w dotychczasowym terminie…
Silny mróz zapowiadają synoptycy IMGW-PIB. Temperatura w nocy z czwartku na piątek spadnie nawet do -21°C.
10 stycznia zostały ogłoszone wyniki XXI Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2019. W kategorii techników Zespół Szkół Rolniczych im. Stefanii Karpowicz w Krzyżewie został uznany najlepszą szkołą w województwie podlaskim. W głównych rankingach liceów i techników uwzględnione też zostały szkoły z Ciechanowca i Wysokiego Mazowieckiego.
Utalentowana, młoda artystka z Ciechanowca, Elwira Klejzerowicz zaprasza do licytacji własnoręcznie wykonanych przedmiotów. Cały dochód wspierać będzie Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.
Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu zaprasza na 3. Regionalny Przegląd Zespołów Kolędniczych, który odbędzie się 13 stycznia 2019 r. (niedziela) w siedzibie głównej Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu.
Po raz siódmy mieszkańcy Ciechanowca uczcili Święto Objawienia Pańskiego maszerując w barwnym Orszaku Trzech Króli. Tradycyjnie korowód wyruszył spod siedziby Ciechanowieckiego Ośrodka Kultury i Sportu do kościoła pw. Trójcy Przenajświętszej.
Ciechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu oraz Parafia pw. Trójcy Przenajświętszej serdecznie zapraszają na Koncert Noworoczny, który odbędzie się 13 stycznia o godzinie 18:00 w Kościele pw. Trójcy Przenajświętszej.