Aktualności

W sobotę, 16 czerwca po raz kolejny świętowano Światowy Dzień Mleka z Mlekovitą. Impreza promująca mleko i produkty mleczne wśród dzieci, młodzieży i dorosłych odbyła się na Stadionie Miejskim w Wysokiem Mazowieckiem.
W niedzielę, 17 czerwca w Jabłoni-Dąbrowie odbyły się Gminne Zawody Pożarnicze. Startowało 13 drużyn OSP z terenu gminy Nowe Piekuty.
W niedzielne popołudnie 10 czerwca 2018 roku mieszkańcy Rudki i okolic, liczni zaproszeni goście i turyści bawili się na festynie sportowo-rekreacyjnym i pikniku rolniczym „Powitanie Lata u Ossolińskich”, który kolejny już raz odbył się w pięknych plenerach pałacowo-parkowych Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Krzysztofa Kluka w Rudce.
Wysokomazowieccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który w ogródku warzywnym na swojej posesji hodował konopie indyjskie. Za swoje postępowanie odpowie teraz przed sądem.
W miniony weekend Dyrektor Polskiej Federacji IBK Shihan Artur Więzowski oraz oficer Komendy Głównej Policji Sensei Artur Duszak przeprowadzili szkolenia w Warszawie.
W dniu 8 czerwca uczniowie klasy I i II Technikum w Czyżewie uczący się zawodu technik agrobiznesu oraz ich opiekunowie uczestniczyli w pokazie polowym zorganizowanym przez firmę PRIMATOR Henryk Kraszewski z Czyżewa we wsi Ołdaki-Polonia.
Wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Bojanowska oraz wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski w piątek na spotkaniu z dziennikarzami, samorządowcami i dyrektorami szkół przybliżyli założenia programu „Dobry Start”. To 300 zł wsparcia wypłacanego raz w roku wszystkim uczniom od 7 do 20 roku życia. Pomoc może trafić do ponad 4,6…
Nadal piękni i młodzi. W piątek, 8 czerwca Liceum im. Króla Kazimierza Jagiellończyka odwiedzili absolwenci, którzy zdawali egzamin dojrzałości w 1973 roku.
Listy gratulacyjne od Wójta Gminy Kobylin-Borzymy, bukiety kwiatów oraz medale za długoletnie pożycie otrzymały pary małżeńskie, które przeżyły wspólnie 50 i więcej lat w jednym związku.
Punkt Przedszkolny „Baśniowy Gaj” w Jabłoni Kościelnej zajął I miejsce w plebiscycie Przedszkole na Medal zorganizowanym przez białostockie gazety, uzyskując tytuł: PRZEDSZKOLE ROKU 2018 w powiecie wysokomazowieckim.
Powiatowy Urząd Pracy w Wysokiem Mazowieckiem przesłał nam aktualne oferty pracy według stanu na dzień 14 czerwca 2018 r.
W 2017 r. minęła 140. rocznica urodzin Ignacego Pieńkowskiego, a w 2018 r. przypada 70. rocznica śmierci artysty. To doskonała okazja, by uczcić pamięć znakomitego polskiego kolorysty rodem z Podlasia, który już u progu kariery był okrzyknięty najzdolniejszym wśród malarzy polskich młodego pokolenia. Z tej okazji Muzeum Rolnictwa im. ks.…