Ciechanowiec

Ponad 2 000 podpisów poparcia zebrali przedstawiciele Komitetu Wyborczego Wyborców Przyszłość Powiatu Wysokomazowieckiego wystawiając łącznie 42 kandydatów do Rady Powiatu, pięciu rad gmin oraz kandydata na Wójta w gminie Kobylin-Borzymy. Większość podpisów, bo ok. 1 600 przynieśli do Powiatowej Komisji Wyborczej Radosław Gorczyca oraz Marcin Kamiński – liderzy KWW Przyszłość Powiatu…
Lista kandydatów do Rady Miejskiej w Ciechanowcu z podziałem na okręgi i komitety wyborcze
Ponad 70 osób wzięło udział w Rajdzie rowerowym „Szlakiem Pamięci” Ciechanowiec - Pobikry zorganizowanym w ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu w Ciechanowcu. Rajd w nazwie nawiązywał do rocznicy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości i wiódł szlakiem miejsc związanych z ludźmi, którzy oddali życie za wolność Ojczyzny.
„Jesień w polu i w zagrodzie” 23 września 2018 r. w ciechanowieckim skansenie to niezapomniana podróż do przeszłości.
Uwaga na maile z informacją o konieczności opłacenia faktury wystawionej teoretycznie przez Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Odbierając takiego maila otrzymujemy zawirusowaną korespondencję elektroniczną. Pod żadnym pozorem nie należy otwierać załącznika. Plik zawiera zawirusowane oprogramowanie, które natychmiast instaluje się na komputerze.
W ramach projektu współpracy pomiędzy polską a holenderską Policją "Twoje bezpieczeństwo – nasza sprawa, praca w Holandii", poświęconemu zapobieganiu handlowi ludźmi, wysokomazowieckich policjantów odwiedziła delegacja policjantów z Holandii.
Wydarzenie pn. Sto lat temu u Hrabiów Starzeńskich... odbędzie się 15 i 16 września w Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa 2018.
Trenerzy Mazowiecko-Podlaskiego Klubu Karate oraz Polskiej Federacji Instytutu Budakai przebywali w sierpniu z wizytą w Wietnamie na zaproszenie Międzynarodowej Organizacji Mistrza Đặng Tam Thuận, pod którego okiem w Wietnamie ćwiczy ponad 2000 adeptów Sztuk Walki. Polska reprezentacja skladala sie z trzech osób: Shihan Artur Więzowski, Sesei Robert Gaździk oraz Monika Więzowska…
Mężczyzna pływający na skuterze wodnym, na zalewie w Ciechanowcu, zawadził o karpę i uderzył w nabrzeże. Na pomoc poszkodowanemu ruszyły lokalne jednostki straży oraz specjalistyczne z Siemiatycz i Sokołowa Podlaskiego.
poniedziałek, 10 wrzesień 2018 17:39

Ciechanowiec. Dachowanie osobowego Mitsubishi [foto]

W sobotę rano (08.09.) doszło do dachowania samochodu osobowego Mitsubishi w miejscowości Koce-Piskuły w gminie Ciechanowiec.
W sobotę, 8 września mieszkańcy Ciechanowca po raz kolejny włączyli się do ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej. Tegoroczna edycja wydarzenia jest wyjątkowa, gdyż odbywa się w roku obchodów stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.
Burmistrz Ciechanowca oraz Ciechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu organizują konkurs fotograficzny „Moje dwa kółka, czyli rowerem przez Podlasie”. Nagrodą główną jest rower.