Ciechanowiec

W miniony weekend Dyrektor Polskiej Federacji IBK Shihan Artur Więzowski oraz oficer Komendy Głównej Policji Sensei Artur Duszak przeprowadzili szkolenia w Warszawie.
W 2017 r. minęła 140. rocznica urodzin Ignacego Pieńkowskiego, a w 2018 r. przypada 70. rocznica śmierci artysty. To doskonała okazja, by uczcić pamięć znakomitego polskiego kolorysty rodem z Podlasia, który już u progu kariery był okrzyknięty najzdolniejszym wśród malarzy polskich młodego pokolenia. Z tej okazji Muzeum Rolnictwa im. ks.…
Blisko 10 mln złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego zasili szkoły zawodowe – Zarząd Województwa właśnie przyznał dofinansowanie na ten cel. Powiat Wysokomazowiecki otrzymał dotację na dwa projekty.
Pochodzący z Ciechanowca Przemysław Łyskawy, tegoroczny absolwent Liceum Mistrzostwa Sportowego działającego przy PWSIiP w Łomży, otrzymał powołanie do reprezentowania Polski w meczu międzypaństwowym juniorów(U20).
Uczniowie z całej Polski 8 czerwca o godz. 10.00 rozpoczęli akcję „Jak nie czytam, jak czytam” zbierając się w swoich szkołach i wspólnie czytając każdy to, na co miał ochotę. Przy organizacyjnej pomocy bibliotek stworzyli po raz trzeci ogólnopolską akcję, ustanawiając rekord czytania w jednym momencie.
Rada Powiatu Wysokomazowieckiego uchwałą nr XIV/102/2012 z dnia 28 maja 2012 r. wprowadziła zakaz używania jednostek pływających o napędzie motorowym na terenie powiatu wysokomazowieckiego.
Ćwiczenia z ratownictwa wodnego i powodziowego odbyły się dzisiaj w Ciechanowcu. Udział w nich wzięły jednostki JRG i OSP z powiatów wysokomazowieckiego, zambrowskiego i siemiatyckiego.
Drugi Marsz Godności Osób Niepełnosprawnych odbył się w Ciechanowcu we środę, 6 czerwca. W marszu wzięli udział uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej z ośrodków w województwie podlaskim oraz osoby indywidualne.
Do nietypowej akcji wezwani zostali dzisiaj strażacy w Ciechanowcu. Na miejscowym cmentarzu kot wlazł na drzewo i … nie chciał zejść.
Dzisiejszej nocy (05.06) doszło do pożaru w miejscowości Winna-Poświętna w gminie Ciechanowiec. Całkowitemu spaleniu uległ drewniany budynek mieszkalny wraz z wyposażeniem. Na miejscu pracowały 4 zastępy straży pożarnej.
Procesje Bożego Ciała przeszyły w czwartek ulicami Ciechanowca.
Burmistrz Ciechanowca zaprasza 6 czerwca 2018 r. do wzięcia udziału w Drugim Marszu Godności Osób Niepełnosprawnych.