wtorek, 11 kwiecień 2017 17:50

Niedziela Palmowa w Ciechanowcu [wideo/foto]

rolteks201804

544 palmy wpłynęły na XX Konkurs na Wykonanie Palmy Wielkanocnej zorganizowany przez Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu. W Niedzielę Palmową odbyło się podsumowanie konkursu.

Uroczyste podsumowanie XX Konkursu na Wykonanie Palmy Wielkanocnej odbyło się Niedzielę Palmową 9 kwietnia w Ciechanowcu. Na konkurs wpłynęły 544 prace, które powstawały m.in. w przedszkolach, szkołach i klubach seniora z całego regionu. Zgłosiły się placówki z m.in. Ciechanowca, Czyżewa, Klukowa, Sokół, Szepietowa oraz Wysokiego Mazowieckiego.

Komisja przy ocenie palm brała pod uwagę pomysły artystyczne, własną inwencję twórczą, zgodność wykonania z lokalną tradycją oraz ogólny wygląd i efektywność kompozycji. Wyróżniono ogółem 519 palm - 26 nagród za pierwsze miejsce, 38 za drugie, 83 za trzecie miejsce, 74 za czwarte, 19 palm otrzymało nagrody specjalne, natomiast 117 palm wyróżnienia. Jury pozostałym wykonawcom 162 palm przyznało nagrody pocieszenia. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody i wyróżnienia ufundowane przez organizatorów.

Patronat Duchowy nad Konkursem objął JE Ksiądz Biskup Tadeusz Pikus, Ordynariusz Diecezji Drohiczyńskiej, który przewodniczył procesji i uroczystej Mszy świętej.

Palmy konkursowe można oglądać na wystawie czasowej w Muzeum Rolnictwa.