środa, 11 październik 2017 18:27

Jubileusz 55 lat istnienia Muzeum Rolnictwa

W dniach 12-14 października 2017 r. Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu obchodzić będzie Jubileusz 55 lat istnienia. Trzydniowe uroczystości galowe i naukowe odbywać się będą pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego oraz Stowarzyszenia Muzeów na Wolnym Powietrzu w Polsce. Współorganizatorem wydarzenia jest Towarzystwo Naukowe Societas Scentarum Klukoviana et Jablonovianae.

W ramach obchodów Jubileuszowych, zaplanowano m.in.: 12 października (czwartek)

- od godz. 15.00 uroczystą Galę, podczas której podsumumowane zostanie 55 lat istnienia Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu, zaprezentowana będzie też teraźniejsza działalność.

- o godz. 17.15 - uroczyste otwarcie nowoczesnej ekspozycji stałej "Dzieje rolnictwa w Polsce". Wystawa ta była pierwszą ekspozycją w Muzeum w latach 60tych XX wieku. Po 55 latach jest pierwszą, nowoczesną, interaktywną wystawą stałą - łączy nowe techniki multimedialne z tradycyjnymi eksponatami muzealnymi. Prezentuje swoiste dziedzictwo dawnej wsi i historię rolnictwa oraz rozwój techniki rolniczej na przestrzeni wieków. 13. i 14 października (piątek-sobota): - Konferencję naukową p.n. DOKUMENTACJA, MONITORING I OCHRONA OBIEKTÓW SKANSENOWSKICH, podczas której poruszone zostaną współczesne problemy konserwatorskie, nowe rozwiązania ochrony zabytków w muzeach na wolnym powietrzu.