niedziela, 03 grudzień 2017 18:48

Ciechanowiec. Wyniki 37. Konkursu Gry na Instrumentach Pasterskich

W sobotę, 2 grudnia, na terenie Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu po raz 37. odbył się Konkurs Gry na Instrumentach Pasterskich. Ogłoszenie wyników oraz koncert laureatów zorganizowano w niedzielę. W tym roku w konkursie wzięło udział ok. 150 osób z Polski, Białorusi, Litwy, Słowacji i Ukrainy. 

Zwycięzcą w kategorii ligawek-dorośli, podobnie jak w poprzednim roku, został mieszkaniec Ciechanowca Teodor Niemyjski. Drugie miejsce przyznano Rafałowi Gałaguz z Wieski. Trzecie miejsce zajął, również pochodzący z Ciechanowca, Paweł Fiedoruk.

Najlepszym ligawkarzem w kategorii dorosłych powyżej 65 lat został Piotr Bondarczuk z Wieski Wieś, natomiast wśród dzieci Jakub Kamiński z Nura (dzieci do lat 10) oraz Marcin Radziszewski z Bogusz Starych (dzieci do lat 16) . Wszyscy oprócz pamiątkowych dyplomów otrzymali również nagrody pieniężne.

W kategorii trombity – dzieci I nagrodę otrzymał Bartosz Gabryś ze Szczawnicy, w kategorii bazuny – dzieci wygrał Andrzej Galiński z Borkowa, w kategorii rogi pasterskie – dzieci Lubomir Ziółek z Krężnicy Jarej, w kategorii trombity – dorośli Tadeusz Rucki z Koniakowa, w kategorii bazuny – dorośli Ludwik Choszcz ze Sznurek, w kategorii rogi pasterskie – dorośli Tadeusz Rucki z Koniakowa, w kategorii inne instrumenty pasterskie - dzieci do lat 10 Sigita Aleksa z Puńska, w kategorii inne instrumenty pasterskie - dzieci do lat 16 Paweł Kukuczka z Koniakowa, w kategorii inne instrumenty pasterskie – dorośli Maksymilian Czerwiński z Łodygowic.