openmed2015b

wysMazow 935x10019032018

rolwit060318

bogucki2018

002

poniedziałek, 11 grudzień 2017 19:02

Ciechanowiec. Wernisaż wystawy „Plenery Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych“

Ciechanowiec. Wernisaż wystawy „Plenery Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych“ foto: ZSOiZ w Ciechanowcu

30 listopada o godzinie 12.00 w ciechanowieckim Muzeum Rolnictwa miało miejsce uroczyste otwarcie wystawy prac plenerowych uczniów klas II-VI Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych. Z tej okazji wszyscy artyści wybrali się na pieszą wycieczkę do muzeum. Na wernisaż przybyli również goście z Ciechanowca i okolic.

Wydarzenie uświetnił występ muzyczny. Zabrzmiały utwory: "Miasteczko cud" w wykonaniu Weroniki Binaś, "To co dobre" w interpretacji Julii Rusiniak, Julii Sabak i Zuzanny Ilczuk oraz w piosenka "Mój dom" w wykonaniu duetu Zuzanny Ilczuk i Julii Sabak. Nad młodymi wykonawcami czuwała dr Monika Ilczuk.

Po występie Weronika Binaś i Bartłomiej Rusiniak opowiedzieli zebranych o samej wystawie - miejscu i czasie powstawania prac. Przecięcia symbolicznej wstęgi dokonali: Dyrektor Dorota Łapiak, Dyrektor Eugeniusz Święcki, Weronika Binaś i Bartłomiej Rusiniak.

Wystawa obejmuje ponad 200 dzieł autorstwa 71 młodych artystów, powstałych w czasie trwania plenerów artystycznych w latach 2016-2017. Uczniowie odwiedzili m.in.: Trójmiasto, Puławy, Kazimierz Dolny, Radzyń Podlaski i Lublin. Najczęstszą techniką wykonania były akwarele, pastele, rysunki węglem, sepią i ołówkiem. Mogliśmy oglądać też gwasze oraz ceramikę. Główne tematami były: krajobraz, architektura i zabytki.

Wystawę można oglądać do końca stycznia 2018 roku. 

ZSOiZ w Ciechanowcu

O nas

Portal wysokomazowicki24 to najstarszy funkcjonujący serwis informacyjny z powiatu wysokomazowieckiego i okolic. Działamy nieprzerwanie od 2010 roku. Obecnie, śmiało można powiedzieć, że jesteśmy najpopularniejszym portalem skupiającym czytelników z powiatu wysokomazowieckiego. Codziennie odwiedzają nas tysiące unikalnych użytkowników generując kilkadziesiąt tysięcy odsłon.

Kontakt


Karol Maksimczuk
/Właściciel
info@wysokomazowiecki24.pl

Kontakt w sprawie reklamy:
admin@wysokomazowiecki24.pl

Pozycje reklamowe i cennik <--

© 2010-2016 Wysokomazowiecki24. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wdrożenie Kamaxmedia