wtorek, 26 czerwiec 2018 18:55

43. edycja Wianków na Nurcu za nami [wideo/foto]

rolteks112018

W sobotę, 23 czerwca na Stadionie Miejskim po raz 43. odbyły się „Wianki na Nurcu”, jedna z najstarszych imprez organizowanych w Ciechanowcu.

Liczne atrakcje, pomimo deszczowej pogody, czekały na wszystkich, którzy ubiegłą sobotę postanowili spędzić nad ciechanowieckim zalewem. Tego dnia odbyła się 43. edycja jednej z najstarszych imprez organizowanych w Ciechanowcu (pierwszy raz odbyła się w 1976 roku), czyli „Wianków na Nurcu”.

Tradycyjnie festyn rozpoczęto od poświęcenia wody na rzece Nurzec. Następnie korowodem, przy akompaniamencie Orkiestry Dętej Ciechanowieckiego Ośrodka Kultury i Sportu oraz Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Czyżewa, uczestnicy festynu przeszli na płytę Miejskiego Stadionu.

Wideo jest zapisem transmisji na żywo z naszego fanpage (www.facebook.com/wysmaz)

Podobnie jak w poprzednim roku i w tym bawiono się głównie przy muzyce folkowej. Wystąpiły zespoły „Tuhaj Bej” oraz „Megitza”. Nie zabrakło również lokalnych zespołów i grup tanecznych. Wystąpiły m.in. Ciechanowiecki Chór Seniora, Młodzieżowa Orkiestra Rozrywkowo-Folkowa, Orkiestra Dęta COKiS i Młodzieżowa Orkiestra Czyżew, C-C Squad, Zespół Pieśni i Tańca „Mali Żurawiacy” z Bogut-Pianek , zespól „Nadbużanie” z Nura oraz zespół „Cassel” . Swoje umiejętności aktorskie zaprezentowały Przedszkolaki z Ciechanowca wystawiając przedstawienie „Królewna Śnieżka”.

Ponadto w trakcie trwania imprezy można było uczestniczyć w warsztatach florystycznych oraz przenieść się w czasy rycerskie uczestnicząc w Pikniku Renesansowym. Dodatkową atrakcją był „ognisty” pokaz Teatru Ognia, który zaprezentował spektakl „Noc Świętojańska”.

Na zakończenie odbyło się tradycyjne puszczanie wianków na wodę oraz pokaz sztucznych ogni.

Wideo jest zapisem transmisji na żywo z naszego fanpage (www.facebook.com/wysmaz)