środa, 27 czerwiec 2018 17:19

Mistrzowie Freestyle Football i Street Football w Ciechanowcu [foto]

rolteks112018

Mistrzowie Freestyle Football i Street Football w Ciechanowcu [foto] foto: COKiS

Mistrzowie Polski w dziedzinie Freestyle Football i Street Football odwiedzili młodych sportowców z Ciechanowieckiego Ośrodka Kultury i Sportu. Goście przeprowadzili również warsztaty z podstawowych umiejętności i trików Freestyle i Street Football.

Freestyle football – sztuka wykonywania trików piłką. Jest to nowa dyscyplina sportu, która liczy zaledwie kilka lat. Freestyle football wywodzi się z piłki nożnej i powstał na drodze udoskonalania i wymyślania nowych sztuczek piłkarskich. Jednak pomiędzy zwykłą piłką nożną, a freestylem można zauważyć wiele różnic. Przede wszystkim we Freestyle Football nie gra się dla zwycięstwa, lecz dla samego piękna gry.

Na zakończenie sezonu piłkarskiego dla młodych sportowców COKiS zostało zorganizowane spotkanie z mistrzami Polski w dziedzinie Freestyle Football i Street Football:  Dawidem „Ziomal” Ziomek oraz Bartłomiejem Rak z Grupy R-Style. W trakcie spotkania odbył się pokaz Freestyle Football wraz z prelekcją na temat Freestyle i Street Football oraz warsztaty z podstawowych umiejętności i trików Freestyle i Street Football.

(info: COKiS)