niedziela, 06 styczeń 2019 19:46

Barwny Orszak Trzech Króli przeszedł przez centrum Ciechanowca [foto/wideo]

Po raz siódmy mieszkańcy Ciechanowca uczcili Święto Objawienia Pańskiego maszerując w barwnym Orszaku Trzech Króli. Tradycyjnie korowód wyruszył spod siedziby Ciechanowieckiego Ośrodka Kultury i Sportu do kościoła pw. Trójcy Przenajświętszej.

Piękną i kolorową tradycję Orszaku Trzech Króli, przypadającą w święto Objawienia Pańskiego, mieszkańcy miasta i okolic kultywują już od 7 lat. Podobnie jak w poprzednich edycjach, ciechanowiecczanie wyruszyli spod budynku dawnej synagogi, by w królewskim korowodzie, ze śpiewem kolęd, przejść do żłobka małego Jezusa w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej.  Poza barwnymi przebraniami uczestnicy mieli na głowach, jak nakazuje tradycja, korony orszakowe.

Po Mszy Świętej odbyło się ogłoszenie wyników konkursu na "Najciekawszy Strój podczas Orszaku Trzech Króli”. Na Placu Ks. Kluka dla uczestników Orszaku, Urząd Miejski w Ciechanowcu przy współpracy w Internatem Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych, przygotował poczęstunek. Gorący bigos z dziczyzną, ufundowaną przez Koło Łowieckie "Rogacz" z Ciechanowca, oraz herbatę serwowali uczniowie ZSOiZ w Ciechanowcu.  "Słodkości" natomiast przygotowali pracownicy i podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Ciechanowcu

Organizatorami wydarzenia byli: Burmistrz Ciechanowca, Proboszcz Parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Ciechanowcu, Dyrektor ZSOiZ im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Ciechanowcu, Dyrektor Ciechanowieckiego Ośrodka Kultury i Sportu.