poniedziałek, 20 maj 2019 22:18

Debatowali o bezpieczeństwie w Ciechanowcu [foto]

swsystem2
Debatowali o bezpieczeństwie w Ciechanowcu [foto] foto: KPP w Wysokiem Mazowieckiem

W sali Ciechanowieckiego Ośrodka Kultury i Sportu odbyła się kolejna już debata społeczna dotycząca bezpieczeństwa. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji oraz Posterunku Policji w Ciechanowcu omówili funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, program „Dzielnicowy bliżej nas” oraz aplikację „Moja Komenda”. Obecni na spotkaniu mieszkańcy wskazywali zagrożenia, które obserwują w swoim otoczeniu.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem oraz Posterunku Policji w Ciechanowcu spotkali się w czwartek ze studentami Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz z mieszkańcami Ciechanowca, aby porozmawiać o bezpieczeństwie. Spotkanie miało na celu diagnozę i weryfikację zagrożeń wskazywanych na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Debacie przewodniczył Naczelnik Wydziału Prewencji asp.sztab. Grzegorz Grosfeld oraz kierownik Posterunku Policji w Ciechanowcu asp. sztab. Robert Sutkowski.

Mundurowi przedstawili uczestnikom debaty zasady funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz przybliżyli sylwetki dzielnicowych – policjantów pierwszego kontaktu z społeczeństwem. Omówili też założenia programu „Dzielnicowy bliżej nas” oraz zachęcali do korzystania z aplikacji „Moja Komenda”.

W dalszej części spotkania mieszkańcy wskazali zagrożenia, które będą przedmiotem dalszej analizy ze strony Policji i podmiotów mających wpływ na zapewnienie bezpieczeństwa na tym terenie. Wśród zgłaszanych problemów znalazły się zagrożenia związane z ruchem drogowym. Wskazano też potrzebę prowadzenia działań profilaktycznych skierowanych do seniorów m.in. w zakresie przeciwdziałania kradzieżom mienia i oszustwom.

Tego typu spotkania z mieszkańcami będą kontynuowane.

(KPP w Wysokiem Mazowieckiem)

20052019cc