wysokomazowiecki24200218

openmed2015b

002

poniedziałek, 09 styczeń 2017 18:59

Orszak Trzech Króli w Czyżewie [wideo/foto]

Orszak Trzech Króli w Czyżewie [wideo/foto] foto: Patryk Wojtczuk

Ulicami 515 miejscowości przeszedł w tym roku Orszak Trzech Króli. Do tej barwnej i wesołej inicjatywy, już po raz drugi, dołączył również Czyżew. W ten wyjątkowy sposób mieszkańcy obchodzili Święto Objawienia Pańskiego.

Pod hasłem "Pokój i dobro" w piątek, 6 stycznia ulicami Czyżewa przeszedł Orszak Trzech Króli. Tym samym mieszkańcy ponownie dołączyli do łączącej setki miast inicjatywy powrotu do radosnego, bogatego w tradycje świętowania Objawienia Pańskiego. Orszakowi przewodzili Trzej Królowie, którzy wyruszyli sprzed kościoła parafialnego bryczką zaprzęgniętą w konie, a następnie wspólnie z mieszkańcami szli w barwnej paradzie ulicami miasta. Kilkadziesiąt osób, przy akompaniamencie akordeonistów, wędrowało śpiewając kolędy.

O nas

Portal wysokomazowicki24 to najstarszy funkcjonujący serwis informacyjny z powiatu wysokomazowieckiego i okolic. Działamy nieprzerwanie od 2010 roku. Obecnie, śmiało można powiedzieć, że jesteśmy najpopularniejszym portalem skupiającym czytelników z powiatu wysokomazowieckiego. Codziennie odwiedzają nas tysiące unikalnych użytkowników generując kilkadziesiąt tysięcy odsłon.

Kontakt


Karol Maksimczuk
/Właściciel
info@wysokomazowiecki24.pl

Kontakt w sprawie reklamy:
admin@wysokomazowiecki24.pl

Pozycje reklamowe i cennik <--

© 2010-2016 Wysokomazowiecki24. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wdrożenie Kamaxmedia