wtorek, 10 styczeń 2017 18:26

XVI „Prezentacje Kolęd i Zespołów Kolędniczych” w Czyżewie

rolteks201804

XVI „Prezentacje Kolęd i Zespołów Kolędniczych” w Czyżewie foto: GOK w Czyżewie

W niedzielne, mroźne popołudnie 8 stycznia 2017 r. odbyła się już szesnasta edycja „Prezentacji Kolęd i Zespołów Kolędniczych”, które organizuje Gminny Ośrodek Kultury w Czyżewie. Spotkanie rozpoczęła Katarzyna Kostro - Dyrektor GOK-u, która powitała licznie zgromadzoną publiczność oraz złożyła wszystkim w imieniu własnym i Burmistrza Czyżewa - Anny Boguckiej, noworoczne życzenia zdrowia oraz wszelkiej pomyślności. Podczas prezentacjiobecni byli m.in. Ks. Kan. Eugeniusz Sochacki, Ks. Andrzej Klimaszewski oraz Radni Rady Miejskiej w Czyżewie.

Prezentacje kolędnicze zainaugurował wiersz o tematyce bożonarodzeniowej, który zaprezentowały sympatyczne aniołki - dzieci z „Teatru Marzeń” czyżewskiego GOK-u, prowadzonego przez Anię Kazimierczuk. Jako drugi na scenie zaprezentował swoje umiejętności aktorskie Zespół Kolędniczy „Podlasie” z Wyszonk Błoni odgrywając widowisko pn. „Herody”. Następnie tradycyjne „Jasełka” pokazały dzieci z Grupy Teatralnej „Mali Aktorzy”, działającej pod opieką Pani Wiesi Sakowicz przy Zespole Szkól w Rosochatem Kościelnem. Podczas prezentacji odwiedziła nas również rezolutna „koza” w towarzystwie kolędników z Wyszonk Błoni. Popis sztuki aktorskiej oraz wokalnej dały też „Herody Gminy Czyżew” pod wodzą „Króla” Stanisława Kamianowskiego. Tegoroczne kolędowanie w Czyżewie zakończył koncert wesołych, jak też nastrojowych utworów bożonarodzeniowych wyśpiewanych przez dziecięce i młodzieżowe grupy wokalne oraz zagranych na gitarze i pianinie przez młodych muzyków, których instruktorem jest Piotr Ostrowski.

Wszyscy występujący otrzymali na pamiątkę piękne „zimowe” dyplomy. Publiczność z żalem, ale i satysfakcją opuszczała po niemalże trzech godzinach Gminny Ośrodek Kultury w Czyżewie.

GOK w Czyżewie