czwartek, 13 kwiecień 2017 17:31

Piłkarki z Rosochatego Kościelnego zagrają na Stadionie Narodowym!

rolteks201804

Piłkarki z Rosochatego Kościelnego zagrają na Stadionie Narodowym! fot.materiały prasowe

Po dwóch dniach emocjonujących rozgrywek w Sokółce poznaliśmy piłkarskich mistrzów województwa podlaskiego w kategoriach U-8, U-10 i U-12. W finałach wojewódzkich XVII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” najlepsze okazały się SP Brańsk i SP Kleosin (kategoria U-8), UKS 10 Łomża i SP 4 Zambrów (kategoria U-10) oraz SP Rosochate Kościelne i SP 14 Białystok (kategoria U-12). Dzięki temu zwycięstwu drużyny do lat 10 i 12 będą reprezentować województwo podlaskie podczas Finału Ogólnopolskiego, którego rozstrzygnięcie nastąpi 2 maja na stadionie PGE Narodowym w Warszawie.

Finały w województwie podlaskim odbyły się 11 i 12 kwietnia na stadionie OSiR przy ul. Mariańskiej 31 w Sokółce. Pierwszego dnia o miano najlepszych rywalizowały dzieci w najstarszej kategorii wiekowej (U-12), natomiast drugiego dnia zobaczyliśmy zmagania zawodników dwóch grup wiekowych - do lat 8 oraz 10. Całość stanowiła wielkie święto futbolu, podczas którego największe talenty z całego regionu mogły zmierzyć się ze swoimi rówieśnikami przy gorącym wsparciu trenerów, rodziców oraz obecnych na rozgrywkach kibiców. Na wszystkich uczestników czekały medale, nagrody rzeczowe i oczywiście doskonała zabawa, a wszystko odbyło się w atmosferze fair play i przy oprawie godnej największych światowych turniejów.

W najmłodszej kategorii wiekowej dziewczynek najlepszym zespołem okazała się drużyna ze Szkoły Podstawowej w Brańsku. Dziewczynki rozegrały cztery spotkania, wygrywając wszystkie i strzelając w nich 15 bramek. Wśród chłopców w kategorii wiekowej do lat 8, końcowy sukces odnieśli zawodnicy Szkoły Podstawowej w Kleosinie, którzy w finałowym starciu okazali się lepsi od swoich rówieśników z Dwójki Białystok, wygrywając ten mecz 2:1. Sukces sprzed roku, już w starszej kategorii wiekowej (U-10), powtórzyły podopieczne Henryka Pestki z UKS 10 Łomża. W meczu finałowym pokonały one koleżanki ze Szkoły Podstawowej w Uhowie 5:0 i to właśnie one pojadą do Warszawy reprezentować województwo podlaskie. Niesamowite emocje towarzyszyły finałowym rozgrywkom chłopców w kategorii wiekowej do lat 10, gdzie ostatecznie triumfowała drużyna ze Szkoły Podstawowej w Zambrowie. W finale wygrali 3:2 SP 7 w Łomży. Jak podkreślał trener triumfatorów, takiego rozwoju wydarzeń nie spodziewał się nikt w drużynie.

W kategorii U-12 dziewczynek spotkanie finałowe było niesamowicie emocjonujące i wynik pozostawał otwarty do samego końca. Ostatecznie szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechyliły zawodniczki ze Szkoły Podstawowej w Rosochatem Kościelnem, wygrywając 1:0 – Jestem naprawdę mile zaskoczona, gdyż w finale dziewczyny pokonały zespół, który był od nas lepszy w eliminacjach do turnieju. Pokazuje to, że dopóki piłka w grze to wszystko jest możliwe i bardzo się cieszę, iż moje zawodniczki dzisiaj walczyły do samego końca mówiła trenerka Edyta Dołkowska. – Dziewczyny, z którymi pierwszy raz przyjechałam na ten turniej, są obecnie już prawie w szkole średniej. Za każdym razem jest tutaj cudownie. Turniej wywołuje u wszystkich wielkie emocje i naprawdę bardzo miło się tutaj spędza czas.

Finałowe starcie w kategorii chłopców do lat 12 rozstrzygnęło się pomiędzy dwiema drużynami z Białegostoku, czyli Szkoły Podstawowej nr 14 oraz SP 37. Po końcowym gwizdku sędziego więcej powodów do radości mieli chłopcy z czternastki, zapewniając sobie tym samym bilet do Warszawy na ogólnopolskie finały turnieju.

W tegorocznej edycji Turnieju postanowiono specjalnie wyróżnić drużyny, trenerów czy rodziców, którzy wykazują się godną pochwały postawą. Wprowadzona „Zielona Kartka Fair Play” pozwala sędziemu nagradzać za zachowania zgodne z duchem gry fair, czy wręcz stanowiące pokaz wyjątkowego zachowania (jak np. przyznanie się do złamania przepisów gry, pomimo braku reakcji sędziego). Na stronie Turnieju zostanie opublikowana lista ze wszystkimi odznaczeniami „Zielonej Kartki Fair Play”, a zespół, którego zawodnicy zbiorą najwięcej zielonych kartek na przestrzeni całej edycji, zostanie wyróżniony nagrodą fair play.

Klasyfikacja generalna

Kategoria

Chłopcy

Dziewczynki

U-8

 1. SP KLEOSIN

 2. DWOJKA BIAŁYSTOK

 3. SP 1 SIEMIATYCZE

 4. SP 1 WYSOKIE MAZOWIECKIE

 1. SP BRAŃSK

 2. SP 3 BIAŁYSTOK

 3. SP PIĄTNICA

 4. SP ROSOCHATE KOŚCIELNE

Najlepszy bramkarz

Maksymilian Danilczuk, SP Kleosin

Wiktoria Osmulska, SP Brańsk

Najlepszy zawodnik

Maksymilian Sadowski, Dwójka Białystok

Zuzanna Michaluk, SP 3 Białystok

Król strzelców

Paweł Kondraciuk, SP 1 Siemiatycze

Aleksandra Sakowicz, SP Brańsk

U-10

 1. SP 4 ZAMBRÓW

 2. SP 7 ŁOMŻA

 3. SP 2 BIAŁYSTOK

 4. SP 11 SUWAŁKI

 1. UKS 10 ŁOMŻA

 2. SP UHOWO

 3. SP 37 BIAŁYSTOK

 4. SP GONIĄDZ

Najlepszy bramkarz

Mateusz Mościcki, SP 7 Łomża

Klaudia Gruszewska, SP 37 Białystok

Najlepszy zawodnik

Miłosz Puławski, SP 2 Białystok

Magdalena Popielarczyk, UKS 10 Łomża

Król strzelców

Michał Dębek, SP 4 Zambrów

Julia Choińska, SP Uhowo

U-12

 1. SP 14 BIAŁYSTOK

 2. SP 37 BIAŁYSTOK

 3. SP 1 SIEMIATYCZE

 4. SP 11 SUWAŁKI

 1. SP ROSOCHATE KOŚCIELNE

 2. ZŁOTKA DOMANOWO

 3. UKS 10 ŁOMŻA

 4. SP DROHICZYN

Najlepszy bramkarz

Paweł Łuba, SP 1 Siemiatycze

Wiktoria Szpakowska, Złotka Domanowo

Najlepszy zawodnik

Jakub Lewicki, SP 37 Białystok

Kinga Kaczyńska, SP Rosochate Kościelne

Król strzelców

Dominik Dyśko, SP 14 Białystok

Kamila Podolszańska, Złotka Domanowo

(materiały prasowe)