openmed2015b

wysMazow 935x10023032018

rolwit060318

bogucki2018

002

czwartek, 20 kwiecień 2017 07:07

Będzie modernizowana droga krajowa w Czyżewie

Będzie modernizowana droga krajowa w Czyżewie foto: UM Czyżew

Na wniosek władz gminy Wiceminister Infrastruktury i Budownictwa  Jerzy Szmit w obecności Burmistrza Czyżewa Anny Boguckiej zatwierdził program inwestycyjny dla zadania pn. „Rozbudowa drogi krajowej nr 63 na odcinku Czyżew Sutki – Czyżew”.

Inwestycja obejmuje przebudowę odcinka drogi krajowej od miejscowości Czyżew-Sutki przez całą miejscowość Czyżew do skrzyżowania z drogą gminną w kierunku Ciechanowca – o łącznej długości 4,35 km.

Zadanie obejmować będzie przebudowę całego odcinka drogi krajowej (oprócz ronda), podniesienie jego nośności, przebudowę zatoki autobusowej wraz z peronem, jednostronne poszerzenie i utwardzenie pobocza, budowę chodników, budowę ścieżek rowerowych / ciągów pieszo-rowerowych, poprawę systemu odwodnienia, budowę kanału technologicznego, odcinkowa budowa krawężników i obrzeży, przebudowę oświetlenia, przebudowę zjazdów.

Szacunkowy łączny koszt zadania wyniesie ponad 12.500.000 zł, a planowany termin realizacji to lata 2017-2019.

Inwestycja ta bardzo nas cieszy, gdyż jest niezwykle potrzebna, aby poprawić warunki korzystania z drogi krajowej a co bardzo ważne podniesie bezpieczeństwo wszystkich użytkowników drogi i odseparuje ruch pieszy i rowerowy od samochodowego.

(źródło: UM Czyżew/umczyzew.pl)

O nas

Portal wysokomazowicki24 to najstarszy funkcjonujący serwis informacyjny z powiatu wysokomazowieckiego i okolic. Działamy nieprzerwanie od 2010 roku. Obecnie, śmiało można powiedzieć, że jesteśmy najpopularniejszym portalem skupiającym czytelników z powiatu wysokomazowieckiego. Codziennie odwiedzają nas tysiące unikalnych użytkowników generując kilkadziesiąt tysięcy odsłon.

Kontakt


Karol Maksimczuk
/Właściciel
info@wysokomazowiecki24.pl

Kontakt w sprawie reklamy:
admin@wysokomazowiecki24.pl

Pozycje reklamowe i cennik <--

© 2010-2016 Wysokomazowiecki24. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wdrożenie Kamaxmedia