wysokomazowiecki24200218

openmed2015b

002

czwartek, 26 październik 2017 17:47

Tolerancja jest OK. Otwarty … Czyżew [foto/wideo]

Białostocki Ośrodek Kultury / Centrum im. Ludwika Zamenhofa we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Podlaskiego – Departamentem Kultury i Dziedzictwa Narodowego kolejny rok realizuje serię warsztatów dla uczniów podlaskich szkół.

W tym roku 18 i 25 października instruktorzy z Białegostoku pojawili się m. in. w Szkole Podstawowej im. Szarych Szeregów w Czyżewie, by zapoznać siódmoklasistów z zagadnieniami historii i tradycji Podlasia, wielokulturowości oraz przeciwdziałania szeroko rozumianej dyskryminacji. Prowadzący zajęcia zgodnie podkreślają, że młodzież uczestnicząca w zajęciach jest akurat w takim wieku, kiedy podejmuje pierwsze poważne próby samookreślenia się, definiowania indywidualnej i społecznej tożsamości.

Uczniowie z Czyżewa podczas kilkugodzinnych zajęć wzięli udział w warsztatach na temat: Tolerancja jest OK, Religie Podlasia oraz Otwarty … Czyżew.

Warto przy tej okazji wspomnieć, że w czyżewskiej podstawówce (kl. I-III) w ubiegłych latach realizowany był już projekt edukacyjny Podlasie – nauka tolerancji dla wielokulturowości, zatem tegoroczne zajęcia w klasach starszych były niejako kontynuacją działań szkoły, szczególnie w obszarze wychowania i profilaktyki.

Radosław Sienicki

O nas

Portal wysokomazowicki24 to najstarszy funkcjonujący serwis informacyjny z powiatu wysokomazowieckiego i okolic. Działamy nieprzerwanie od 2010 roku. Obecnie, śmiało można powiedzieć, że jesteśmy najpopularniejszym portalem skupiającym czytelników z powiatu wysokomazowieckiego. Codziennie odwiedzają nas tysiące unikalnych użytkowników generując kilkadziesiąt tysięcy odsłon.

Kontakt


Karol Maksimczuk
/Właściciel
info@wysokomazowiecki24.pl

Kontakt w sprawie reklamy:
admin@wysokomazowiecki24.pl

Pozycje reklamowe i cennik <--

© 2010-2016 Wysokomazowiecki24. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wdrożenie Kamaxmedia