poniedziałek, 12 luty 2018 18:48

Czyżew. Szkolenie psów służbowych [wideo/foto]

Dzisiaj (12.02) policjanci z wysokomazowieckiej komendy Policji oraz sąsiednich jednostek ćwiczyli umiejętności swoich psów służbowych. Szkolenie odbyło się w ramach doskonalenia zawodowego policjantów – przewodników psów. Funkcjonariusze wraz ze swoimi czworonożnymi podopiecznymi zaprezentowali również młodzieży Zespołu Szkół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Czyżewie pokaz tresury psów.

Dzisiaj w Czyżewie odbyło się szkolenie psów policyjnych. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem razem z policjantami z Zambrowa, Łomży oraz Bielska Podlaskiego doskonalili umiejętności swoich psów służbowych w zakresie posłuszeństwa ogólnego, legitymowania osób, pościgu, obezwładniania pozoranta oraz kontroli osobistej. Celem ćwiczeń, oprócz utrzymania psa służbowego w dobrej sprawności, było połączenie elementów związanych z doskonaleniem zawodowym policjantów, a jednocześnie z oddziaływaniem prewencyjnym i praktycznym czuwaniem nad bezpieczeństwem mieszkańców Czyżewa. Na zakończenie policjanci wraz ze swoimi czworonożnymi podopiecznymi zaprezentowali młodzieży Zespołu Szkół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Czyżewie pokaz tresury psów.

Spotkanie było też okazją do promowania zawodu policjanta. Licznie przybyli uczniowie mogli posłuchać o funkcjonowaniu jednostki Policji w Wysokiem Mazowieckiem oraz zapoznać się ze specyfiką służby w tej formacji. Dodatkowo uczestniczący dowiedzieli się o etapach rekrutacji do służby w Policji.

(foto: Partyk Wojtczuk/KPP w Wysokiem Mazowieckiem)