openmed2015b

wysMazow 935x10023032018

rolwit060318

bogucki2018

002

środa, 17 maj 2017 17:28

Klukowo. Od glinianej tabliczki do e-booka

Klukowo. Od glinianej tabliczki do e-booka foto: Zespół Szkół w Klukowie

W bibliotece szkolnej w Zespole Szkół w Klukowie została zorganizowana wystawa pod hasłem „Od glinianej tabliczki do e-booka”.

Młodzież gimnazjalna przygotowała prace plastyczne, obrazujące najdawniejsze materiały pisarskie, w tym gliniane i woskowe tabliczki, zwoje papirusu, pergaminowe rękopisy oraz węzełkowe pismo kipu. Uczniowie bardzo starannie wypisali ozdobnym pismem karty ksiąg, które do złudzenia przypominały te średniowieczne. Wykonali również drewniane oprawy książek oraz ruchome czcionki z ziemniaków. Wszystkie dzieci mogły spróbować zabawić się w średniowiecznego drukarza, napisać coś za pomocą gęsiego pióra i tuszu lub pokolorować ozdobną literę swego imienia. Wystawie towarzyszył pokaz slajdów o historii pisma i książki. Uczniowie w ciekawy sposób poznali i utrwalili wiedzę o książce na przestrzeni wieków.

Zespół Szkół w Klukowie

 

O nas

Portal wysokomazowicki24 to najstarszy funkcjonujący serwis informacyjny z powiatu wysokomazowieckiego i okolic. Działamy nieprzerwanie od 2010 roku. Obecnie, śmiało można powiedzieć, że jesteśmy najpopularniejszym portalem skupiającym czytelników z powiatu wysokomazowieckiego. Codziennie odwiedzają nas tysiące unikalnych użytkowników generując kilkadziesiąt tysięcy odsłon.

Kontakt


Karol Maksimczuk
/Właściciel
info@wysokomazowiecki24.pl

Kontakt w sprawie reklamy:
admin@wysokomazowiecki24.pl

Pozycje reklamowe i cennik <--

© 2010-2016 Wysokomazowiecki24. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wdrożenie Kamaxmedia