openmed2015b

wysMazow 935x10023032018

rolwit060318

bogucki2018

002

wtorek, 13 grudzień 2016 19:54

Policjanci spotkali się z rodzicami uczniów z ZS w Kobylinie-Borzymach

Policjanci spotkali się z rodzicami uczniów z ZS w Kobylinie-Borzymach foto: KPP w Wysokiem Mazowieckiem

Wysokomazowieccy policjanci spotkali się z rodzicami uczniów w Zespole Szkół w Kobylinie-Borzymach, aby porozmawiać o bezpieczeństwie.

Wczoraj przedstawiciele wysokomazowieckiej Policji spotkali się z rodzicami uczniów Zespołu Szkół w Kobylinie-Borzymach. Tematem przewodnim było bezpieczeństwo w sieci oraz odpowiedzialność prawna rodziców. Funkcjonariusze podkreślali, że Internet zapewnia możliwości do nauki i zabawy, jednak niesie również zagrożenia. Omówili z rodzicami takie zagadnienia jak: cyberprzemoc, niebezpieczne kontakty, szkodliwe treści, zagrożenie prywatności, przestępstwa internetowe, m.in. kradzież danych. Policjanci wyjaśnili zagrożenia i przedstawili sposoby na ich zapobieganie. Zwrócili szczególną uwagę na odpowiedzialność rodziców za działania ich dzieci. Wczorajsze spotkanie było również doskonałą okazją, aby przypomnieć dorosłym o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci przypomnieli m.ni. o konieczności posiadania elementu odblaskowego przez pieszego, który porusza się poza obszarem zabudowanym po zmierzchu. Uczestnicy spotkania otrzymali od funkcjonariuszy odblaski, które sfinansowane został w ramach projektu pn. KIK 76 „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” realizowanego w związku ze Szwajcarsko–Polskim Programem Współpracy. W dalszej części spotkania policjanci zwrócili również uwagę słuchaczy, że okres zimowy to bardzo trudny czas dla osób bezdomnych, samotnych, w podeszłym wieku i niezaradnych życiowo. To właśnie one są najbardziej narażone na wychłodzenie organizmu. Funkcjonariusze apelowali do zebranych, że w razie zauważenia takiej osoby należy natychmiast wezwać pomoc. Każde takie zgłoszenie jest natychmiast sprawdzane przez policjantów.

(KPP w Wysokiem Mazowieckiem)

O nas

Portal wysokomazowicki24 to najstarszy funkcjonujący serwis informacyjny z powiatu wysokomazowieckiego i okolic. Działamy nieprzerwanie od 2010 roku. Obecnie, śmiało można powiedzieć, że jesteśmy najpopularniejszym portalem skupiającym czytelników z powiatu wysokomazowieckiego. Codziennie odwiedzają nas tysiące unikalnych użytkowników generując kilkadziesiąt tysięcy odsłon.

Kontakt


Karol Maksimczuk
/Właściciel
info@wysokomazowiecki24.pl

Kontakt w sprawie reklamy:
admin@wysokomazowiecki24.pl

Pozycje reklamowe i cennik <--

© 2010-2016 Wysokomazowiecki24. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wdrożenie Kamaxmedia