czwartek, 08 listopad 2018 17:38

„Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa” w Kobylinie-Borzymach [foto]

Sokołowscy
„Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa” w Kobylinie-Borzymach [foto] foto: KP PSP w Wysokiem Mazowieckiem

Każdego roku w naszych mieszkaniach i domach powstaje kilkadziesiąt tysięcy pożarów i kilka tysięcy zdarzeń, gdzie dochodzi do emisji tlenku węgla. Nasz dom jest miejscem, w którym każdy z nas czuje się najbezpieczniej. Pomimo tego, to właśnie tam ginie największa liczba osób, a ofiarami pożarów są najczęściej ich sprawcy.

W dniu dzisiejszym (08.11) wysokomazowieccy strażacy odwiedzili, w ramach akcji "Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa", Szkołę Podstawową w Kobylinie-Borzymach.

W celu uświadomienia uczniom jak niebezpieczny jest czad najwięcej uwagi poświęcono tematyce zagrożeń związanych z pożarami w mieszkaniach i domach jednorodzinnych, zatruć tlenkiem węgla oraz w jaki sposób im zapobiegać. Na spotkaniu wykorzystano czujniki tlenku węgla.

Nieodłącznym elementem strażackich prelekcji jest też edukacja w zakresie udzielania pierwszej pomocy w sytuacjach, na które możemy się natknąć w codziennym życiu, aby w naszym społeczeństwie zakorzenić schematy właściwego działania i rozwiać obawy przed udzielaniem pomocy.

W spotkaniu uczestniczyło około 110 dzieci i dorosłych.

(info/foto: KP PSP w Wysokiem Mazowieckiem)