openmed2015b

wysMazow 935x10019032018

rolwit060318

bogucki2018

002

czwartek, 15 grudzień 2016 19:49

Szkolenie antyterrorystyczne nauczycieli w Kuleszach Kościelnych

Szkolenie antyterrorystyczne nauczycieli w Kuleszach Kościelnych foto: KPP w Wysokiem Mazowieckiem

Zasady postępowania w przypadku wtargnięcia napastnika na teren placówki oświatowej to temat przewodni wczorajszego spotkania wysokomazowieckich policjantów z nauczycielami w Zespole Szkół w Kuleszach Kościelnych.

Wczoraj wysokomazowieccy policjanci przeprowadzili szkolenie na temat zasad postępowania w przypadku wystąpienia zdarzeń o charakterze terrorystycznym na terenie placówki oświatowej. W trakcie szkolenia wykorzystano film, który zawierał informacje, jak należy zachować się w przypadku wtargnięcia zamachowca, sposoby alarmowania, ewakuacji i udzielania pomocy. W filmie omówiono konkretne przypadki terrorystycznych ataków, które miały miejsce na świecie, podparte relacjami świadków z miejsca zdarzenia. W dalszej części spotkania omówiono procedury postępowania nauczycieli w przypadku ujawnienia na terenie szkoły przestępstw lub wykroczeń popełnianych przez uczniów. Następnie policjanci zwrócili również uwagę słuchaczy, że okres zimowy to bardzo trudny czas dla osób bezdomnych, samotnych, w podeszłym wieku i niezaradnych życiowo. To właśnie one są najbardziej narażone na wychłodzenie organizmu. Funkcjonariusze apelowali do zebranych, że w razie zauważenia takiej osoby należy natychmiast wezwać pomoc. Każde takie zgłoszenie jest natychmiast sprawdzane przez policjantów. Na zakończenie spotkania, wszyscy uczestnicy otrzymali od funkcjonariuszy elementy odblaskowe.

(foto/info:KPP w Wysokiem Mazowieckiem)

O nas

Portal wysokomazowicki24 to najstarszy funkcjonujący serwis informacyjny z powiatu wysokomazowieckiego i okolic. Działamy nieprzerwanie od 2010 roku. Obecnie, śmiało można powiedzieć, że jesteśmy najpopularniejszym portalem skupiającym czytelników z powiatu wysokomazowieckiego. Codziennie odwiedzają nas tysiące unikalnych użytkowników generując kilkadziesiąt tysięcy odsłon.

Kontakt


Karol Maksimczuk
/Właściciel
info@wysokomazowiecki24.pl

Kontakt w sprawie reklamy:
admin@wysokomazowiecki24.pl

Pozycje reklamowe i cennik <--

© 2010-2016 Wysokomazowiecki24. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wdrożenie Kamaxmedia