openmed2015b

wysMazow 935x10019032018

rolwit060318

bogucki2018

002

poniedziałek, 16 styczeń 2017 18:49

Pożar sadzy w gminie Kulesze Kościelne

Pożar sadzy w gminie Kulesze Kościelne foto:Skitterphoto/pixabay.com

Dzisiaj około południa doszło do pożaru w miejscowości Nowe Wykno w gminie Kulesze Kościelne. Na szczęście paląca się sadza została szybko ugaszona.

Dzisiaj o godzinie 11:24 wpłynęło do nas zgłoszenie o pożarze sadzy w kominie budynku mieszkalnego w miejscowości Nowe Wykno w gminie Kulesze Kościelne - informuje młodszy brygadier mgr inż. Maciej Krajewski Zastępca Dowódcy Jednostki Ratowniczo–Gaśniczej. Po przybyciu na miejsce stwierdzono, że pali się sadza w kominie drewnianego budynku mieszkalnego. W chwili zauważenia pożaru w budynku przebywała wyłącznie właścicielka, która zamknęła piec przed przybyciem straży pożarnej. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wygaszeniu pieca centralnego ogrzewania. Jednoczenie dwóch ratowników, zabezpieczonych linką, weszło na dach budynku, wsypało do przewodu kominowego środek gaśniczy, po czym udrożniono go specjalnym wyciorem. Po zlokalizowaniu pożaru sprawdzono przy pomocy kamery termowizyjnej cały przewód kominowy oraz poddasze. Nie wykryto żadnych zarzewi ognia, przewód kominowy nie był też popękany. Wszystkie pomieszczenia sprawdzono detektorem wielogazowym na obecność tlenku węgla. W ramach akcji „Czad i ogień. Obudź czujność” dowódca pouczył właścicielkę budynku o konieczności zrobienia przeglądu kominiarskiego oraz o możliwości zainstalowania czujki dymu i tlenku węgla. W akcji trwającej 1 godzinę 6 minut udział brały JRG Wysokie Mazowieckie i OSP KSRG Kulesze Kościelne.

O nas

Portal wysokomazowicki24 to najstarszy funkcjonujący serwis informacyjny z powiatu wysokomazowieckiego i okolic. Działamy nieprzerwanie od 2010 roku. Obecnie, śmiało można powiedzieć, że jesteśmy najpopularniejszym portalem skupiającym czytelników z powiatu wysokomazowieckiego. Codziennie odwiedzają nas tysiące unikalnych użytkowników generując kilkadziesiąt tysięcy odsłon.

Kontakt


Karol Maksimczuk
/Właściciel
info@wysokomazowiecki24.pl

Kontakt w sprawie reklamy:
admin@wysokomazowiecki24.pl

Pozycje reklamowe i cennik <--

© 2010-2016 Wysokomazowiecki24. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wdrożenie Kamaxmedia