wysokomazowiecki24200218

openmed2015b

Sobolewska

002

poniedziałek, 20 marzec 2017 10:09

Gimnazjaliści z Jabłoni Kościelnej zwiedzali Uniwersytet w Białymstoku

Gimnazjaliści z Jabłoni Kościelnej zwiedzali Uniwersytet w Białymstoku foto: Uniwersytet w Białymstoku

W piątek 17 marca 2017 roku uczniowie Gimnazjum im. Jana Pawła II w Jabłoni Kościelnej zwiedzali kampus Uniwersytetu w Białymstoku. W ramach Dni Otwartych na Wydziale Biologiczno-Chemicznym gimnazjaliści wysłuchali wykładów pt.: "Ludzkość potrzebuje marzycieli-Maria Curie-Skłodowska" i "Pierwiastki w życiu człowieka".

Chłopcy samodzielne wykonywali eksperymenty dotyczące właściwości chemicznych jaja kurzego, dziewczęta natomiast poznały domowe sposoby wykonania kosmetyków takich jak: myjące żelki, kule do kąpieli czy piling antycelulitowy. W czasie wycieczki po Instytucie Chemii, pracownicy akademiccy zaprezentowali nam wysokiej klasy urządzenia, na których na co dzień pracują, i które są wykorzystywane w laboratorium kryminalistycznym, pokazali nam również jak w prosty sposób sprawdzić zawartość witaminy C w sokach i suplementach diety. Uczniowie mieli doskonałą okazję aby zobaczyć jak wiedzę zdobytą na lekcji chemii można wykorzystać w praktyczny sposób. Pokazy cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem a gimnazjaliści bardzo aktywnie uczestniczyli w warsztatach.

Gimnazjum w Jabłoni Kościelnej/foto: UwB

O nas

Portal wysokomazowicki24 to najstarszy funkcjonujący serwis informacyjny z powiatu wysokomazowieckiego i okolic. Działamy nieprzerwanie od 2010 roku. Obecnie, śmiało można powiedzieć, że jesteśmy najpopularniejszym portalem skupiającym czytelników z powiatu wysokomazowieckiego. Codziennie odwiedzają nas tysiące unikalnych użytkowników generując kilkadziesiąt tysięcy odsłon.

Kontakt


Karol Maksimczuk
/Właściciel
info@wysokomazowiecki24.pl

Kontakt w sprawie reklamy:
admin@wysokomazowiecki24.pl

Pozycje reklamowe i cennik <--

© 2010-2016 Wysokomazowiecki24. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wdrożenie Kamaxmedia