czwartek, 12 wrzesień 2019 19:30

PREFBET Śniadowo Łomża najlepszy w Polsce

swsystem2 Sokołowscy
PREFBET Śniadowo Łomża najlepszy w Polsce foto: PREFEBET Śniadowo

Zwycięstwem i rekordową zdobyczą 79,5 pkt. zakończyła się wyprawa młodych zawodników „PREFBETU” na Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików do Białegostoku.

Nasi zawodnicy zwyciężyli nie tylko w mistrzostwach makroregionu podlasko-lubelskiego, ale z pośród 317-tu klubów z całej Polski podzielonych na 8 makroregionów uzyskali najwięcej punktów. Dodatkowo lekkoatleci PREFBETU wywalczyli 15 medali (6 złotych-5 srebrnych-4 brązowe) wygrywając klasyfikacje medalową w makroregionie. Ciekawostką jest, nasi lekkoatleci są bezkonkurencyjni w Polsce już po raz czwarty z rzędu w tej kategorii (2x przełaj i 2xna stadionie).

Oprócz zawodników „PREFBET ŚNIADOWO” Łomża bardzo dobrze zaprezentowali się lekkoatleci UKS Liceum Sportowe Łomża i Narew Kurpiewski Łomża, którzy odpowiednio zdobyli 9 i 2 medale oraz 26 i 16 punktów. Po zsumowaniu punktów 3 naszych klubów Łomża zdobywa 122,5 pkt. Co jest również najlepszym wynikiem wśród wszystkich miast w Polsce. Najlepsi zawodnicy w dniach 21-22 września wystartują w Mistrzostwach Polski w Tarnowie, gdzie będą walczyć o medale i rekordy życiowe (bez punktów).

Andrzej Korytkowski: Jestem mega szczęśliwy, wynik 79,5pkt jest bodajże najlepszym w historii Polski w tej kategorii (jeśli się nie mylę), na pewno ja nie słyszałem, aby ktoś uzyskał więcej chociaż wyniki 77 czy 76 lub nasz z 2018 roku -74,5 bywały. Szczególne podziękowania należą się młodzieży oraz wszystkim trenerom klubowym bo bez nich byłoby znacznie mniej dobrych wyników. Wszystkie dzieciaki zasługują na pochwałę a dodatkowo chciałbym wyróżnić podwójnych medalistów Martynę Krawczyńską-w samotnym biegu uzyskała 3:04,67 na 1000m a drugie złoto zdobyła w sztafecie 4x100 oraz Rafała Konobrockiego dwukrotnie drugi na 100 i 300m-Rafał trenuje zaledwie od 17 sierpnia….