Jak podróżować autobusami po powiecie wysokomazowieckim?

Kliknij tutaj, aby sprawdzić rozkład jazdy PKS na stronie GoEuro.

 

Wysokie Mazowieckie leży przy szlakach komunikacyjnych o znaczeniu krajowym i regionalnym. Miasteczko jest niewielkie, jednak często odwiedzane przez podróżnych – w Wysokiem Mazowieckiem znajduje się największy dworzec autobusowy w regionie. Dokąd można dotrzeć z miasteczka? Do jakich miejscowości dojeżdżają autobusy PKS? Choć jest to region w dużej mierze rolniczy, komunikacja autobusowa stoi w nim na poziomie wyższym niż na terenach wiejskich w innych częściach kraju.

Wysokie Mazowieckie

Najważniejszymi połączeniami autobusowymi są linie PKS łączące Wysokie Mazowieckie z Białymstokiem (ok. 50 km) oraz Warszawą (ok. 120 km). W regionie ważna jest również linia łącząca Zambrów i Brańsk, która przebiega przez miasto.

Wysokie Mazowieckie jest dobrze skomunikowane z Ciechanowcem, Czyżewem, Klukowem, Kuleszami Kościelnymi, Łomżą, Sokołami, Szepietowem oraz licznymi mniejszymi miejscowościami. Rozbudowana sieć dróg lokalnych sprawia, że połączenia autobusowe docierają niemalże wszędzie. Dodatkowo w części miejscowości znajdują się czynne dworce kolejowe, dzięki którym podróż można kontynuować pociągiem.

Ciechanowiec

Leżący w powiecie wysokomazowieckim Ciechanowiec jest miasteczkiem zlokalizowaniem na przecięciu trzech dróg wojewódzkich. Drogi nr 681 Roszki-Wodźki – Łapy – Brańsk –Ciechanowiec, nr 690 Czyżew-Osada – Ciechanowiec – Siemiatycze i nr 694 Poręba-Kocęby – Brok – Małkinia Górna – Ciechanowiec sprawiły, że z Ciechanowca bez trudu dociera się do Białegostoku, Siemiatycz, Warszawy, Ostrowi Mazowieckiej, Sokołowa Podlaskiego, Małkini i Szepietowa.

Czyżew

Czyżew znajduje się w niewielkiej odległości od Wysokiego Mazowieckiego. Z miejscowości można dojechać do Andrzejewa, Kołaków Kościelnych, Klukowa, Brulina-Lipskiego, Zarębów Kościelnych i większych miast jak Warszawa czy Białystok. Podróżni dojeżdżają do Czyżewa z innych miejscowości, aby przesiąść się w nim z autobusów na pociągi kursujące do Warszawy, Białegostoku i Katowic.

Blisko do wschodniej granicy

Położony w województwie podlaskim powiat wysokomazowiecki znajduje się w bliskiej odległości od wschodniej granicy Polski. Lokalne połączenia autobusowe obejmują jedynie przejazdy po kraju, jednak więksi przewoźnicy proponują również przejazdy za granicę – na Białoruś, Litwę czy do Obwodu Kaliningradzkiego. Autobusy docierają w tym przypadku do największych miast, jak Mińsk, Wilno czy Kaliningrad, jak i do mniejszych miejscowości, w których kwitnie przygraniczny handel.

karate

O nas

Portal wysokomazowicki24 to najstarszy funkcjonujący serwis informacyjny z powiatu wysokomazowieckiego i okolic. Działamy nieprzerwanie od 2010 roku. Obecnie, śmiało można powiedzieć, że jesteśmy najpopularniejszym portalem skupiającym czytelników z powiatu wysokomazowieckiego. Codziennie odwiedzają nas tysiące unikalnych użytkowników generując kilkadziesiąt tysięcy odsłon.

Kontakt


Karol Maksimczuk
/Właściciel
info@wysokomazowiecki24.pl

Kontakt w sprawie reklamy:
admin@wysokomazowiecki24.pl

Pozycje reklamowe i cennik <--

© 2010-2016 Wysokomazowiecki24. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wdrożenie Kamaxmedia