poniedziałek, 06 luty 2017 20:26

II Dzień Dawcy Szpiku w Sokołach. Zarejestrowały się 23 osoby [foto]

23 osoby powiększyły bazę dawców szpiku. Wszytko to dzięki niedzielnej akcji przeprowadzonej w Sokołach.

Fundacja DKMS Polska wspólnie z wolontariuszkami zorganizowała „II Dzień Dawcy Szpiku w Sokołach”. W niedzielę 5 lutego 23 osoby, mieszkańcy gminy Sokoły oraz uczestnicy rozgrywanego turnieju strażaków, powiększyły bazę potencjalnych dawców szpiku Fundacji DKMS Polska.

Akcja została przeprowadzona w czasie organizowanego w tym dniu IV Powiatowego Turnieju Strażaków w Halowej Piłce Nożnej, który rozgrywany był w hali Zespołu Szkół w Sokołach. Od godziny 9:30 do 15:00 zgłaszali się chętni do zarejestrowania się w bazie dawców szpiku Fundacji DKMS Polska. W sumie, tego dnia, pozyskano aż 23 osoby. Radości z dobrego wyniku nie kryją wolontariuszki, które cały dzień zachęcały do rejestracji.

W Polsce co godzinę stawiana jest komuś diagnoza: białaczka, czyli nowotwór krwi. Dla wielu Pacjentów jedyną szansą na wyzdrowienie jest przeszczepienie szpiku od Dawcy niespokrewnionego. Cały czas są w Polsce Pacjenci, dla których nie znaleziono Dawcy wśród 25 milionów osób zarejestrowanych na całym świecie.

foto: Patryk Wojtczuk