czwartek, 07 luty 2019 19:29

Dlaczego internet może być niebezpieczny? Spotkanie policjantów z młodzieżą w Sokołach [foto]

swsystem2 Sokołowscy
Dlaczego internet może być niebezpieczny? Spotkanie policjantów z młodzieżą w Sokołach [foto] foto: KPP w Wysokiem Mazowieckiem

Czym jest cyberprzemoc, jak się przed nią bronić oraz jakie są konsekwencje dla jej sprawców, to tylko część zagadnień poruszanych na zajęciach z młodzieżą przez policyjnych profilaktyków.

Przedstawiciele wysokomazowieckiej Policji spotkali się wczoraj z uczniami Szkoły Podstawowej w Sokołach. Podczas zajęć prelegenci zaznaczyli, że internet zapewnia wspaniałe możliwości do nauki i zabawy, ale podkreślili, że warto pamiętać o zagrożeniach, jakie są z nim związane. Przedstawiono takie niebezpieczeństwa jak: cyberprzemoc, niebezpieczne kontakty, szkodliwe treści, zagrożenie prywatności, przestępstwa internetowe, między innymi kradzież danych oraz problem uzależnienia od internetu. Wyjaśniono zagrożenia i przedstawiono sposoby na ich zapobieganie. Podkreślono, że ofiary lub świadkowie cyberprzemocy powinny szukać wsparcia – porozmawiać z rodzicami, pedagogiem, wychowawcą, bądź inną osobą dorosłą. Razem łatwiej rozwiązać problem.

Spotkania były doskonałą okazją do tego, aby usystematyzować młodym ludziom ich wiedzę tak, żeby mogli bezpiecznie „poruszać się” w sieci.

(KPP w Wysokiem Mazowieckiem)