środa, 12 kwiecień 2017 18:02

Szepietowo. Sezon wędkarski 2017 rozpoczęty

9 kwietnia 2017 roku Mistrzostwami Koła w Wędkarstwie Spławikowym na naszym łowisku specjalnym uroczyście został rozpoczęty tegoroczny sezon wędkarski.

Zawody poprzedziły obchody Tygodnia Czystości Wód, podczas których sprzątaliśmy otaczający teren z nagromadzonych śmieci, a także prowadziliśmy kompleksowe prace porządkowe. Ze względu na zły stan techniczny kącika piknikowego przy Rybakówce oraz ogrodzenia, konieczne było przeprowadzenie prac remontowych z uprzednio zakupionego materiału. Plan został w pełni zrealizowany i całość znowu wspaniale wygląda. Za włożony społeczny wysiłek chcielibyśmy podziękować wszystkim pracującym tutaj wędkarzom, w szczególności Andrzejowi Maruszewskiemu i Marcinowi Wojno, gdyż bez ich pomocy i zaangażowania nie byłoby możliwe przeprowadzenie remontu w takim zakresie.

Zawody tradycyjnie rozpoczęto wciągnięciem flagi Okręgu Mazowieckiego PZW na maszt przez najmłodszych uczestników, po czym, po krótkiej odprawie technicznej i losowaniu, zawodnicy udali się na swoje miejsca przygotowując się do rozpoczęcia sportowej rywalizacji. Ogółem wystartowało 39 wędkarzy - większość mężczyzn w kategorii senior oraz czterech kadetów i jedna kobieta. Pomimo dosyć dobrej pogody ryby nie za bardzo chciały współpracować z żądnymi zwycięstwa wędkarzami. Chłodna woda i nagłe zmiany temperatury i ciśnienia nie sprzyjają dobremu żerowaniu ryb. Złowiono ich nieco mniej niż podczas poprzednich Mistrzostw. Prawie wszyscy z zawodników, chcąc osiągnąć dobry wynik, nastawiło się głównie na karpie, a te brały zbyt chimeryczne. Dobrym przyłowem, często ratującym wynik, były płocie, karasie i jazie, trafił się też wymiarowy lin, a także amur, któremu zabrakło kilku centymetrów do obowiązującego na łowisku wymiaru 50 cm i trafił od razu do wody. W trzygodzinnej turze 25. zawodników złowiło łącznie prawie 77 kg ryb, które wszystkie po komisyjnym zważeniu trafiły w dobrej kondycji z powrotem do wody. Mistrzem Koła wśród seniorów, z wynikiem 8925 pkt., został Wiesław Rembiszewski, przed Tadeuszem Mystkowskim (6190) i Janem Szumowskim (5405). Kolejne miejsca zajęli: Zbigniew Dobrogowski (4740), Jan Czarkowski (4190) oraz Tadeusz Siekierko (3680). Wśród kobiet, bezkonkurencyjnie zwyciężyła Alicja Janczewska (955). Młodzieżowym Mistrzem Koła został Artur Średnicki (4055), przed Michałem Szumowskim (3225) i Rafałem Mlonkiem (1065). Zwycięzcom wręczył, ufundowane przez Zarząd Koła statuetki, puchary i nagrody rzeczowe w postaci sprzętu wędkarskiego, nasz gość honorowy - Burmistrz Szepietowa Robert Wyszyński. A na zakończenie wszyscy uczestnicy zakosztowali pysznej grochówki zaserwowanej przez niezastąpionego Marka Ptaszyńskiego.

Jak informuje Prezes Zarządu Tomasz Sieńczuk: w najbliższym czasie ogłosimy konkurs plastyczny o tematyce ochrony środowiska wodnego, a w czerwcu spotkamy się na kolejnych zawodach.
Połamania kijów na taaakiej rybie!

źródło: facebook.com/pzw81szepietowo