czwartek, 20 kwiecień 2017 07:04

Dima Maklakow – koncert w GOK Szepietowo

25 kwietnia br. o godz. 19.00 na scenie sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Szepietowie wystąpi aktor Kijowskiego Teatru Pieśni i Poezji im. W. Wysockiego Dima Maklakow. Rezerwacje i bilety w cenie 10 zł. do nabycia w biurze GOK w Szepietowie.

Dima Maklakow (Ukraina)aktor Kijowskiego Teatru Piosenki i Poezji im. W. Wysockiego; jeden z najznakomitszych wykonawców utworów W. Wysockiego; laureat wielu międzynarodowych festiwali piosenki poetyckiej, znany polskiej publiczności zwłaszcza z zachwycających wykonań piosenek Wysockiego i Okudżawy.
W ramach trasy koncertowej po miastach Polski i Niemiec oferujemy Państwu monodram "Wysocki. Życie bez snu...". Spektakl stworzony jest przede wszystkim w oparciu o utwory Włodzimierza Wysockiego – jego wiersze, prozę i oczywiście piosenki. Zebrał on już mnóstwo pochlebnych recenzji w wielu miastach Rosji, Ukrainy, Białorusi, Mołdawii i krajów bałtyckich.
Polscy widzowie mają okazję zobaczyć go po raz pierwszy.
"Trochę wolniej, konie!" - prosił poeta, ze wszystkich sił namawiając do życia, śpiewu i miłości w kraju, który nie pozwalał mu swobodnie oddychać i pisać. Ten spektakl to opowieść o wyborach człowieka w czasach zniewolenia, kiedy można albo poddać się i żyć bez obaw o jutro, albo walczy o swoją godność i niezbywalne prawo do wolności, nawet z narażeniem życia.
W monodramie jeden aktor wcieli się w różne postaci: pacjenta szpitala psychiatrycznego, młodego złodzieja-romantyka, byłego strażnika stalinowskiego gułagu.

Spektakl w języku rosyjskim.
Czas trwania – 1 h 25 min