Wysokie Mazowieckie

Poznaliśmy pierwsze dane dotyczące frekwencji wyborczej. Do godziny 12:00 do urn poszło 16,24% uprawnionych do głosowania mieszkańców powiatu wysokomazowieckiego.
W Wysokiem Mazowieckiem odbyła się narada robocza dotycząca wspólnych działań wysokomazowieckich policjantów z przedstawicielami Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej oraz Placówki Terenowej KRUS-u.
21 maja ośmiu radnych złożyło wniosek o zwołanie Sesji Rady Miasta Wysokie Mazowieckie. Podyktowali to koniecznością podjęcia uchwały w sprawie określenia kierunków działania Burmistrza Miasta Wysokie Mazowieckie. Sesja odbyła się w piątek (24.05).
W dniu wczorajszym Zarząd Powiatu Wysokomazowieckiego odwołał Jacka Roledera z funkcji dyrektora Szpitala Ogólnego w Wysokiem Mazowieckiem. Jednocześnie na pełniącego obowiązki dyrektora powołano Jacka Boguckiego.
W najbliższą niedzielę, 26 maja w budynku Świetlicy Wiejskiej w Jabłonce Kościelnej odbędzie się kolejna w tym roku akcja krwiodawstwa. Organizatorzy zapraszają do udziału krwiodawców oraz chętnych, którzy chcieliby po raz pierwszy oddać krew.
Na średniowieczny koniec świata, 20 maja 2019 r., studentów UTW zabrał Marcin Nawrocki, który opowiedział o swojej wędrówce francuskim szlakiem Camino de Santiago. Spotkanie zorganizował Uniwersytet Trzeciego Wieku przy współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną w Wysokiem Mazowieckiem.
W niedzielę (9.06) na Stadionie Miejskim w Wysokiem Mazowieckiem odbędzie się impreza plenerowa „Dzień Łabędzia”. Tegorocznymi gwiazdami wieczoru będą zespoły MIG i Playboys.
Deklarację „Podlaskie+” podpisało dziś na Rynku Kościuszki w Białymstoku siedmiu samorządowców z powiatu wysokomazowieckiego.
Powiatowy Urząd Pracy w Wysokiem Mazowieckiem przesłał nam aktualne oferty pracy według stanu na dzień 23 maja 2019 r.
Jerzy Barycki, urodzony w Wysokiem Mazowieckiem Prezes Polonii kanadyjskiej w Windsor, odwiedził w poniedziałek stolicę naszego powiatu. Wizyta związana była z ofertą pomocy w nawiązaniu współpracy Wysokiego Mazowieckiego z Kanadą.
Kinga Kalisiewicz v-ce Mistrzynią Europy i Mateusz Choromański brązowym medalistą Mistrzostw Europy w Karate kyokushin.
Komendę Powiatową Policji w Wysokiem Mazowieckiem odwiedziła młodzież ze Szkoły Podstawowej w Czyżewie. W ramach "Dnia Otwartego" odwiedzający mogli zobaczyć między innymi stanowisko kierowania i dowiedzieć się jak wygląda praca funkcjonariuszy wysokomazowieckiej jednostki.