Wysokie Mazowieckie

Marszałek Jerzy Leszczyński i wicemarszałek Maciej Żywno podpisali wczoraj, 17 lipca umowy z beneficjentami RPO, wśród których znalazła się gmina miejska Wysokie Mazowieckie oraz szpitale w Zambrowie i Hajnówce, miasto Siemiatycze, gmina Siemiatycze oraz firma Sigma-Woltaika, która w gminnie Lipsk zamontuje kolektory słoneczne.
Zarząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego 16 lipca 2018 r. uhonorował Prezesa Zarządu Grupy MELKOVITA Dariusza Sapińskiego Odznaką Honorową za Zasługi dla Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Wyróżnienie wręczył Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin.
Zachęcamy panie w wieku 50-69 lat do udziału w bezpłatnych badaniach mammograficznych organizowanych 31 lipca i 1 sierpnia 2018 r. w godz. 09:00 - 17:00 przy Szpitalu Ogólnym w Wysokiem Mazowieckiem, ul. Szpitalna 5.
"Letni koncert przy fontannie", zorganizowany przez Miejski Ośrodek Kultury, odbył się w ubiegłą niedzielę (15.07) w Wysokiem Mazowieckiem.
Dzięki tym pieniądzom w szpitalu powstanie dzienny ośrodek rehabilitacji, a oddziały wewnętrzny i chirurgiczno - ortopedyczny zostaną doposażone w sprzęt medyczny. W piątek, 13 lipca br. marszałek Jerzy Leszczyński i wicemarszałek Maciej Żywno podpisali stosowną umowę z władzami Szpitala Ogólnego w Wysokiem Mazowieckiem.
Wczoraj po południu (12.07) doszło do zderzenia dwóch pojazdów marki Mitsubishi na ulicy 1 Maja w Wysokiem Mazowieckiem. Jedna osoba trafiła do szpitala.
Burze z gradem mogą wystąpić dzisiaj na terenie powiatu wysokomazowieckiego. Ostrzeżenie pierwszego stopnia wydali synoptycy IMGW-PIB.
Powiatowy Urząd Pracy w Wysokiem Mazowieckiem przesłał nam aktualne oferty pracy według stanu na dzień 12 lipca 2018 r.
Jacek Bogucki został w poniedziałek, 09.07 odwołany ze stanowiska sekretarza stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Wszyscy, którzy mają pytania i wątpliwości dotyczące szacowania szkód zaistniałych w wyniku suszy mogą już od dzisiaj (10 lipca) skorzystać ze specjalnie uruchomionej infolinii. Na pytania odpowiadać będą m.in. pracownicy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, Departamentu Rolnictwa i Obszarów Rybackich.
Mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem uczestnicząc w programie pn. „Wakacyjne Pogotowie Bezpieczeństwa” podjęli wspólne działania z przedstawicielami Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej. Spotkali się z młodzieżą oraz wychowawcami podczas półkolonii – wszystko po to, aby bezpiecznie spędzać czas w trakcie letniego wypoczynku.
Samoobsługowa stacja naprawy rowerów pojawiła się w Brzóskach Brzezińskich w gminie Wysokie Mazowieckie. Można za darmo skorzystać z narzędzi oraz pompki.