Wysokie Mazowieckie

17 marca 2019 roku zakończono szkolenie kierowców – konserwatorów sprzętu ratowniczego OSP przeprowadzone na bazie obiektów Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wysokiem Mazowieckiem.
Inspektor do spraw Profilaktyki Społecznej i Nieletnich z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem wspólnie z pracownikiem Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej, spotkali się z szóstoklasistami w ramach programu profilaktycznego „Mam wybór… wybieram rozsądek”. Głównym tematem zajęć były kwestie prawne wynikające z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, a także…
Kolejna akcja krwiodawstwa odbędzie się w naszym powiecie. Tym razem do udziału ponownie zapraszają żołnierze z jednostki w Plewkach. Krew będzie można oddać w piątek (29.03) w siedzibie Jednostki Wojskowej w Plewkach.
Podczas Walnego Zgromadzenia Przedstawicieli Członków Spółdzielni Mleczarskiej MLEKOVITA, które odbyło się 19 marca 2019 roku, Prezes Zarządu Dariusz Sapiński przedstawił sprawozdanie z działalności firmy wraz z wynikami roku 2018 – roku jubileuszu 90-lecia.
poniedziałek, 18 marzec 2019 19:58

Zatrzymaj się! Jest więcej!

W pewnym momencie życie zapętla się. Praca, dom, praca, dom, … weekend i od początku – praca, dom, praca … Zastanawiasz się czasami, czy to jeszcze ma sens? Po co jesteś na tym świecie? Czy naprawdę najważniejszy jest nowy samochód, nowy dom, nowa komórka?
Jedynie wysokomazowiecki Ruch walczył w ubiegłym tygodniu o ligowe punkty. Niestety uległ wiceliderowi tabeli Lechii Tomaszów Mazowiecki. Zwycięstwa natomiast w sparingowych meczach zaliczyły Sparta 1951 Szepietowo, Unia Ciechanowiec i KS Sokoły.
Sukcesy zawsze są powodem do dumy. Szczególnie jeżeli jest ich tyle. O części z nich opowiedziała redakcja szkolnej gazetki działającej przy Miejskim Zespole Szkół w Wysokiem Mazowieckiem.
W poniedziałek, 11 marca w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Wysokiem Mazowieckiem odbyła się V sesja Rady Miasta Wysokie Mazowieckie VIII kadencji.
Zabawki i akcesoria niemowlęce to segment rynku, który rozwija się niezwykle dynamicznie dzięki wzrostowi urodzeń dzieci oraz programom rządowym wspierającym rodziny, dzięki czemu klienci chętniej wydają otrzymane bezpośrednio dla dzieci pieniądze z programu 500+. Otwarcie sklepu dziecięcego jest biznesem z dużym potencjałem, ale nie warto robić tego na własną rękę,…
Powiatowy Urząd Pracy w Wysokiem Mazowieckiem przesłał nam aktualne oferty pracy według stanu na dzień 14 marca 2019 r.
Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddział Regionalny w Białymstoku informuje, że zgodnie z uchwałą nr 2 Rady Ubezpieczenia Społecznego Rolników z dnia 6 marca 2019 r., miesięczna składka na ubezpieczenie wypadkowe, chorobowe i macierzyńskie za podlegającego przez cały miesiąc rolnika, małżonka, domownika i pomocnika rolnika w II kwartale 2019 r. wynosi…
Udany start  karateków z Zambrowskiego Klubu Karate Kyokushin, w którym trenują również mieszkańcy naszego powiatu, na rozegranych 10 marca  w Radzyminie Mistrzostwach Polski Okręgu Wschodniego i Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików. Uczniowie  pod okiem trenera sensei Skandera Youssfi i Anny Kaczyńskiej -Youssfi wywalczyli 4 medale.