czwartek, 13 kwiecień 2017 18:22

"Zakupy nie zając - nie uciekną..." w powiecie wysokomazowieckim

rolteks201804

"Zakupy nie zając - nie uciekną..." w powiecie wysokomazowieckim foto: KPP w Wysokiem Mazowieckiem

Policjanci wysokomazowieckiej drogówki prowadzili na drogach całego powiatu działania pn. "Zakupy nie zając - nie uciekną! Bezpiecznie dojdź/dojedź do celu". Funkcjonariusze w okresie przedświątecznym w ten sposób apelują o rozwagę na drodze wręczając elementy profilaktyczne z odblaskami.

Policjanci wysokomazowieckiej drogówki w trackie służby na drogach całego powiatu prowadzili działania edukacyjno - informacyjne „Zakupy nie zając – nie uciekną! Bezpiecznie dojdź/dojedź do celu”. Głównym założeniem akcji była edukacja społeczeństwa w zakresie należytych zachowań na drodze oraz minimalizacja zdarzeń z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Na czas realizacji tej inicjatywy wybrano czas przedświąteczny, z uwagi na wzmożony ruch pieszych i kierujących oraz zwiększone ryzyko nieszczęśliwych zdarzeń drogowych wynikających z pośpiechu i nieostrożności. Policjanci w trakcie przeprowadzanych kontroli drogowych rozdawali torby z hasłami akcji, uwrażliwiając jednocześnie na poprawne i bezpieczne zachowanie się na drodze, prawidłowe przechodzenie przez jezdnię, ostrożne zachowanie kierowców w pobliżu przejść dla pieszych.

Działania profilaktyczne „Zakupy nie zając – nie uciekną! Bezpiecznie dojdź/dojedź do celu” będą realizowane aż do Świąt Wielkanocnych.

(źródło: KPP w Wysokiem Mazowieckiem)