skok122017

brzoski2017

wysmaz14122017

openmed2015b

bogucki2018

lider2017

zabka

002

piątek, 14 kwiecień 2017 18:45

Pożar w gminie Wysokie Mazowieckie. Spłonęła stodoła i obora [wideo/foto]

Pożar w gminie Wysokie Mazowieckie. Spłonęła stodoła i obora [wideo/foto] foto: czytelnicy

Do pożaru stodoły i obory doszło wczoraj (13.04) w miejscowości Osipy-Lepertowizna w gminie Wysokie Mazowieckie. Spłonęły budynki gospodarcze, maszyny i płody rolne. Dodatkowo akcję ratowniczą utrudniały samochody osób postronnych, które zastawiły jedyną drogę dojazdową do gospodarstwa.

Zgłoszenie wpłynęło do nas o godzinie 16:46informuje nasz portal młodszy brygadier mgr inż. Maciej Krajewski Zastępca Dowódcy Jednostki Ratowniczo–Gaśniczej. Po dojeździe naszych jednostek na miejsce stwierdzono, że pali się drewniana stodoła kryta eternitem. Pożar obejmował już cały budynek. W chwili naszego dojazdu pożar przerzucił się też na sąsiednią murowaną oborę, również krytą eternitem. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wprowadzeniu jednocześnie trzech prądów wody - dwa podano na oborę i jeden na stodołę. Wraz z przyjazdem kolejnych jednostek wprowadzono dodatkowe prądy wody. Równocześnie, wspólnie z właścicielami i mieszkańcami wioski, prowadzono ewakuację 23 sztuk bydła – krowy, jałowizna i cielaki. Udzieliliśmy też kwalifikowanej pierwszej pomocy synowi właścicielki gospodarstwa, który uskarżał się na złe samopoczucie. Po zlokalizowaniu pożaru przystąpiono do wyrzucania nagromadzonej słomy na zewnątrz i przelewaniu jej wodą. Ponadto rozebrano, grożącą zawaleniem, część konstrukcji stodoły oraz konstrukcję dachu na oborze. Nasze działania łącznie trwały 6 godzin i 3 minuty. W likwidacji pożaru udział brało 41 strażaków z 10 jednostek – 3 pojazdy JRG Wysokie Mazowieckie, 2 pojazdy OSP KSRG Wysokie Mazowieckie, OSP KSRG Dąbrowa-Dzięciel, OSP KSRG Stara Ruś, OSP KSRG Szepietowo, OSP KSRG Kulesze Kościelne i OSP Tybory-Misztale . Na miejscu było również pogotowie ratunkowe oraz policja. Straty wstępnie oszacowano na 200 tys. złotych

Niestety mieliśmy trudności z dotarciem na miejsce pożaru, do którego prowadziła jedynie gruntowa droga. Przed naszym przyjazdem na drodze tej ustawiły się samochody przybyłych osób postronnych, które w znacznym stopniu ograniczyły nam możliwość dojazdu. Ponieważ droga była bardzo wąska nasze pojazdy miały problem z dojazdem i musiały jechać dużo wolniej. Część pojazdów postronnych trzeba było zepchnąć z drogi na bok. Poproszono o pomoc policję w zlokalizowaniu właścicieli pojazdów.

foto/wideo:czytelnicy

karate

O nas

Portal wysokomazowicki24 to najstarszy funkcjonujący serwis informacyjny z powiatu wysokomazowieckiego i okolic. Działamy nieprzerwanie od 2010 roku. Obecnie, śmiało można powiedzieć, że jesteśmy najpopularniejszym portalem skupiającym czytelników z powiatu wysokomazowieckiego. Codziennie odwiedzają nas tysiące unikalnych użytkowników generując kilkadziesiąt tysięcy odsłon.

Kontakt


Karol Maksimczuk
/Właściciel
info@wysokomazowiecki24.pl

Kontakt w sprawie reklamy:
admin@wysokomazowiecki24.pl

Pozycje reklamowe i cennik <--

© 2010-2016 Wysokomazowiecki24. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wdrożenie Kamaxmedia