poniedziałek, 15 maj 2017 18:54

Uwaga na łosie! Dwa groźne wypadki w powiecie wysokomazowieckim

Wysokomazowieccy policjanci ostrzegają przed dzikimi zwierzętami na drodze. W ciągu minionego weekendu na drogach powiatu wysokomazowieckiego doszło do dwóch groźnych zdarzeń drogowych z udziałem łosi.

Do pierwszego zderzenia samochodu osobowego z łosiem doszło w miniony piątek około godziny 21.30 na drodze relacji Ciechanowiec – Klukowo, w rejonie miejscowości Dzikowiny. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci. Tam wstępnie ustalili, że zwierzę najprawdopodobniej wtargnęło na jezdnię zza krzaków, wprost pod nadjeżdżające audi. W wyniku zderzenia 26-letni kierowca samochodu z licznymi obrażeniami ciała trafił do szpitala. Do podobnego zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 20.00 na drodze relacji Wysokie Mazowieckie – Białystok, w rejonie miejscowości Mazury. Wprost pod jadące od strony Białegostoku osobowe volvo wbiegł z pobliskiego lasu łoś. Samochodem podróżowało pięć osób w wieku 23 – 29 lat. Na szczęście nikt nie został ranny. Zwierzę po zderzeniu z autem uciekło do lasu. W wyniku zderzenia samochód został poważnie uszkodzony.

Wysokomazowieccy policjanci ostrzegają przed dzikimi zwierzętami, które mogą wchodzić na drogę. Zwierzęta coraz częściej, szczególnie w okresie wiosennym, znajdują się w pobliżu dróg przebiegających przez tereny leśne. Funkcjonariusze apelują więc o ostrożną jazdę szczególnie tam, gdzie odcinki dróg oznaczone są specjalnymi znakami ostrzegawczymi.

18449980 1635105589855394 159342613 n

(foto:czytelnicy/info: KPP w Wysokiem Mazowieckiem)