wysokomazowiecki24200218

openmed2015b

002

czwartek, 13 lipiec 2017 17:35

Wspólne ćwiczenia pożarnicze w lasach

Wspólne ćwiczenia pożarnicze w lasach foto: KW PSP w Białymstoku

Zgodnie z poleceniem Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej w okresie letnim realizowany jest cykl ćwiczeń ratowniczych doskonalący umiejętności strażaków w zakresie organizacji akcji gaśniczych przy pożarach na obszarach leśnych. Manewry tego typu będą zrealizowane do końca lipca z udziałem jednostek ratowniczych ze wszystkich powiatów województwa. Działania te są ściśle związane ze zwiększonym zagrożeniem pożarowym w lasach w okresie letnim.

W dniu 11 lipca 2017 r. ćwiczenia tego typu zostały przeprowadzone w okolicach miejscowości Rudka na terenie powiatu bielskiego z udziałem jednostek PSP i OSP z powiatu bielskiego i wysokomazowieckiego. W sumie w symulowanej akcji wzięło udział 10 zastępów straży pożarnej. Ćwiczenia są przeprowadzane z zaskoczenia o ich terminie i scenariuszu strażacy dowiadują się dopiero w chwili zadysponowania. Akcja w Rudce zakończyła się po około 6 godzinach symulowanych działań.

(KW PSP w Białymstoku/straz.bialystok.pl)

O nas

Portal wysokomazowicki24 to najstarszy funkcjonujący serwis informacyjny z powiatu wysokomazowieckiego i okolic. Działamy nieprzerwanie od 2010 roku. Obecnie, śmiało można powiedzieć, że jesteśmy najpopularniejszym portalem skupiającym czytelników z powiatu wysokomazowieckiego. Codziennie odwiedzają nas tysiące unikalnych użytkowników generując kilkadziesiąt tysięcy odsłon.

Kontakt


Karol Maksimczuk
/Właściciel
info@wysokomazowiecki24.pl

Kontakt w sprawie reklamy:
admin@wysokomazowiecki24.pl

Pozycje reklamowe i cennik <--

© 2010-2016 Wysokomazowiecki24. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wdrożenie Kamaxmedia