poniedziałek, 09 październik 2017 17:22

Wysokie Mazowieckie. Policjanci spotkali się z przedszkolakami

Przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem spotkali się z dziećmi w przedszkolu nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem. Wszystko po to, by już od najmłodszych lat edukować najmniejszych mieszkańców z tematyki związanej z przepisami ruchu drogowego.

Sześciolatki z Przedszkola Miejskiego nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem, w miniony piątek, miały okazję porozmawiać z przedstawicielami wysokomazowieckiej Policji na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz służbie w Policji. Mundurowa przypomniała przedszkolakom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. W czasie tego niecodziennego spotkania zaprezentowano najmłodszym krótki quiz dotyczący znajomości oznaczeń sygnalizacji świetlnej, a także wybranych znaków drogowych. Dodatkowo, z dziećmi przećwiczono znajomość numerów alarmowych. W zajęciach z przedszkolakami wykorzystany został zestaw edukacyjny „Autochodzik”, sfinansowany w ramach projektu pn. KIK 76 „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” realizowanego w związku ze Szwajcarsko–Polskim Programem Współpracy. Przez wspólną zabawę dzieci mogły poćwiczyć i utrwalić zdobytą wcześniej wiedzę.

Każdy z uczestników zajęć otrzymał element odblaskowy oraz upominek w postaci malowanki poświęcony zagadnieniom z ruchu drogowego, który później zostanie wykorzystany w ramach przedszkolnych gazetek ściennych.

(KPP w Wysokiem Mazowieckiem)