openmed2015b

wysMazow 935x10023032018

rolwit060318

bogucki2018

002

poniedziałek, 09 październik 2017 17:22

Wysokie Mazowieckie. Policjanci spotkali się z przedszkolakami

Wysokie Mazowieckie. Policjanci spotkali się z przedszkolakami foto: KPP w Wysokiem Mazowieckiem

Przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem spotkali się z dziećmi w przedszkolu nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem. Wszystko po to, by już od najmłodszych lat edukować najmniejszych mieszkańców z tematyki związanej z przepisami ruchu drogowego.

Sześciolatki z Przedszkola Miejskiego nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem, w miniony piątek, miały okazję porozmawiać z przedstawicielami wysokomazowieckiej Policji na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz służbie w Policji. Mundurowa przypomniała przedszkolakom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. W czasie tego niecodziennego spotkania zaprezentowano najmłodszym krótki quiz dotyczący znajomości oznaczeń sygnalizacji świetlnej, a także wybranych znaków drogowych. Dodatkowo, z dziećmi przećwiczono znajomość numerów alarmowych. W zajęciach z przedszkolakami wykorzystany został zestaw edukacyjny „Autochodzik”, sfinansowany w ramach projektu pn. KIK 76 „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” realizowanego w związku ze Szwajcarsko–Polskim Programem Współpracy. Przez wspólną zabawę dzieci mogły poćwiczyć i utrwalić zdobytą wcześniej wiedzę.

Każdy z uczestników zajęć otrzymał element odblaskowy oraz upominek w postaci malowanki poświęcony zagadnieniom z ruchu drogowego, który później zostanie wykorzystany w ramach przedszkolnych gazetek ściennych.

(KPP w Wysokiem Mazowieckiem)

O nas

Portal wysokomazowicki24 to najstarszy funkcjonujący serwis informacyjny z powiatu wysokomazowieckiego i okolic. Działamy nieprzerwanie od 2010 roku. Obecnie, śmiało można powiedzieć, że jesteśmy najpopularniejszym portalem skupiającym czytelników z powiatu wysokomazowieckiego. Codziennie odwiedzają nas tysiące unikalnych użytkowników generując kilkadziesiąt tysięcy odsłon.

Kontakt


Karol Maksimczuk
/Właściciel
info@wysokomazowiecki24.pl

Kontakt w sprawie reklamy:
admin@wysokomazowiecki24.pl

Pozycje reklamowe i cennik <--

© 2010-2016 Wysokomazowiecki24. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wdrożenie Kamaxmedia