piątek, 17 listopad 2017 19:44

Rekolekcje charyzmatyczne w Zambrowie. Zapraszamy!

Trwają zapisy na trzydniowe rekolekcje charyzmatyczne z ojcami Antonello Cadeddu oraz Enrique Porcu, które odbędą się za trzy tygodnie w Zambrowie. Jak udało nam się dowiedzieć, są jeszcze wolne miejsca!

Proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej pw. Ducha Świętego w Zambrowie ks. kan. Jarosław Olszewski wraz ze Wspólnotą Juda zapraszają na rekolekcje ewangelizacyjne pn. „Schroń się w moich ramionach”, które poprowadzą ojcowie Antonello Cadeddu oraz Enrique Porcu w dniach 24-26 listopada 2017 r. w hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Zambrowie.

O. Enrique Porcu i o. Antonello Cadeddu to pochodzący z Sardynii kapłani, którzy żyją z ubogimi w slumsach São Paolo w Brazylii. Prowadzą wspólne życie z ludźmi najbardziej opuszczonymi: z bandytami, dealerami narkotyków, prostytutkami. Nocują razem z nimi na ulicy, żeby zabierać ich do prowadzonych przez nich domów i głosić im miłość Boga. Ofiarowują im przede wszystkim słowo Boże i moc Ducha Świętego. W 2000 r. powołali do życia katolicką wspólnotę „Przymierze Miłosierdzia” (Alianca de Misericordia). Obecna dziś w 36 miastach Brazylii, a także w Portugalii, we Włoszech, Francji, Belgii i w Polsce wspólnota gromadzi i jednoczy siły mężczyzn i kobiet, celibatariuszy i małżonków, kapłanów i ludzi świeckich. Wezwani przez Boga na różne sposoby ewangelizują i ufając w moc Ducha Świętego realizują wszelkie dzieła Miłosierdzia. Charyzmatem wspólnoty jest praca z ubogimi i ewangelizacja. Ich misją jest stać się żywą ekspresją miłości miłosiernej, rozlewającej się z Bożego serca dla najbiedniejszych materialnie i duchowo.

Spotkania z Ojcami zawsze pozostają w sercach i pamięci wierzących. Swoją posługą o. Antonello i o. Enrique udowadniają, że kiedy wkracza w codzienną rzeczywistość wiara, moc Ducha Świętego i prawdziwa miłość do Jezusa, wtedy w krótkim czasie dzieją się prawdziwe cuda. Jezus uzdrawia, leczy, daje nowe życie, obdarza miłością. 

Listopadowe rekolekcje w Zambrowie potrwają trzy dni. Rozpoczną się w piątek, 24 listopada wieczorem, a zakończą w niedzielę, 26 listopada po obiedzie. Hasło przewodnie tego wydarzenia brzmi: „Schroń się w moich ramionach”. 

W imieniu organizatorów zapraszamy na:

Rekolekcje ewangelizacyjne 
z o. Antonello Cadeddu oraz o. Enrique Porcu
ph. „Schroń się w moich ramionach”

24-26 listopada 2017 r.
hala ZSO w Zambrowie 
www.rekolekcje.wspolnota-juda.pl

Wszelkie dodatkowe informacje, szczegółowy program rekolekcji oraz zapisy znajdziecie na stronie: www.rekolekcje.wspolnota-juda.pl.

UWAGA! O przyjęciu na rekolekcje decyduje poprawne zapisanie się i kolejność wpłat. Rekolekcje mają charakter zamknięty i tylko zarejestrowane osoby mogą w nich uczestniczyć. Organizatorzy nie zapewniają noclegów osobom przyjezdnym. Ofertę noclegów w Zambrowie można znaleźć na portalu zambrow.org w zakładce - Katalog Firm Zambrowskich.