openmed2015b

wysMazow 935x10023032018

rolwit060318

bogucki2018

002

poniedziałek, 04 grudzień 2017 16:54

Uwaga. Ślisko na drogach! Wysokomazowieccy policjanci ostrzegają

Uwaga. Ślisko na drogach! Wysokomazowieccy policjanci ostrzegają foto: czytelnik

Panujące obecnie na drogach warunki wymagają od kierowców całkowitej zmiany stylu jazdy. Mokra, śliska nawierzchnia sprawia, że wydłuża się znacznie droga hamowania. Pamiętajmy, że gwałtowne manewry mogą przyczynić się do utraty panowania nad pojazdem, a w konsekwencji do kolizji i wypadków. Wysokomazowieccy policjanci apelują o rozsądek i dostosowanie prędkości do warunków na drodze.

Panujące obecnie na drogach warunki wymagają od kierowców całkowitej zmiany stylu jazdy. Z powodu opadów śniegu, marznącego deszczu i wynikającej z tego śliskiej nawierzchni często dochodzi do niebezpiecznych zdarzeń drogowych. Aby tego uniknąć należy zwiększyć czujność i zachować wzmożoną ostrożność! Policjanci apelują o rozsądek, wyobraźnię i dostosowanie prędkości do warunków na drodze. Starajmy się przewidywać zagrożenia.

Zimowe warunki wymagają od nas nie tylko większej wyobraźni i refleksu na drodze, ale także specjalnego przygotowania naszego pojazdu do tego okresu. Dlatego też przypominamy o wymianie opon. Opona zimowa przy niższych temperaturach nie twardnieje i zachowuje elastyczność, dzięki czemu lepiej przylega do podłoża. Opony letnie i zimowe różnią się od siebie także wzorami bieżników.

Przy opadach śniegu nie zapominajmy o należytym i właściwym odśnieżeniu pojazdów. Odśnieżone, oczyszczone z lodu i innych zabrudzeń muszą być szyby, a także lusterka. Zabrudzone i oblepione śniegiem nie może być także oświetlenie zewnętrzne pojazdu oraz tablice rejestracyjne.

Zadbajmy o to, by bezpiecznie dojechać do celu!

(KPP w Wysokiem Mazowieckiem)

O nas

Portal wysokomazowicki24 to najstarszy funkcjonujący serwis informacyjny z powiatu wysokomazowieckiego i okolic. Działamy nieprzerwanie od 2010 roku. Obecnie, śmiało można powiedzieć, że jesteśmy najpopularniejszym portalem skupiającym czytelników z powiatu wysokomazowieckiego. Codziennie odwiedzają nas tysiące unikalnych użytkowników generując kilkadziesiąt tysięcy odsłon.

Kontakt


Karol Maksimczuk
/Właściciel
info@wysokomazowiecki24.pl

Kontakt w sprawie reklamy:
admin@wysokomazowiecki24.pl

Pozycje reklamowe i cennik <--

© 2010-2016 Wysokomazowiecki24. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wdrożenie Kamaxmedia