piątek, 12 styczeń 2018 07:57

Wysokie Mazowieckie. I Bezalkoholowy Bal Karnawałowy [foto]

rolteks112018

Wysokie Mazowieckie. I Bezalkoholowy Bal Karnawałowy [foto] foto: organizatorzy

6 stycznia 2018r. po raz pierwszy w Wysokiem Mazowieckiem odbył się Bezalkoholowy Bal Karnawałowy zorganizowany przez Domowy Kościół gałąź rodzinną Ruchu Światło-Życie przy parafii pw. św. Jana Chrzciciela i św. Apostołów Piotra i Pawła w Wysokiem Mazowieckiem oraz Stowarzyszenie „Cykliści”. Miejscem zabawy był zajazd Dankoss, który bardzo gościnnie przyjął nas w swoje progi, a było ponad 150 osób. Dobrej zabawie przewodził zespół Verus, na czele z wodzirejem Piotrem.

Swoją obecnością zaszczycili uczestników: J. E. ks. bp dr Tadeusz Bronakowski, moderator diecezjalny DK ks. Dariusz Krajewski, proboszcz parafii pw. św. J. Chrzciciela ks. prał. Ryszard Niwiński, proboszcz parafii pw. św. Piotra i Pawła w Łapach ks. kan. dr Waldemar Krzywiński, proboszcz parafii w Starym Skarżynie ks. Jarosław Filochowski oraz księża moderatorzy kręgów DK i opiekunowie duchowi pielgrzymów rowerowych ze Stowarzyszenia Cykliści ks. Wojciech Kurek, ks. Dariusz Kuligowski, ks. Damian Małkowski, ks. Dawid Rosiński.

Jak opisują organizatorzy: Na balu gościliśmy również władze samorządowe: Burmistrza Miasta Wysokie Mazowieckie Jarosława Siekierko wraz z małżonką, Wójta Gminy Wysokie Mazowieckie Krzysztofa Krajewskiego z małżonką. Ksiądz Biskup Tadeusz Bronakowski, dziękując za nowe przedsięwzięcie, podkreślił, że takie właśnie świadectwo jest potrzebne, bo zabawa na trzeźwo jest troską o nową kulturę i nowego człowieka - człowieka wolnego - "Od trzeźwości jednego do trzeźwości wielu". Termin pierwszego balu zobowiązywał. Było to Święto Objawienia Pańskiego- Trzech Króli, dlatego zabawę karnawałową rozpoczęliśmy polonezem do pięknej kolędy "Bóg się rodzi…". A potem tańcom, zabawom i animacji przy świetnie dobranej muzyce nie było końca. Wspaniała atmosfera panowała do godziny czwartej nad ranem za sprawą szczęśliwych, radosnych, roztańczonych i wpatrzonych w siebie par małżeńskich. O północy w świetle sztucznych ogni został wniesiony czteropiętrowy tor ufundowany przez Cukiernię "Zgierun". Smakował wyśmienicie! Słodkie ciastko dało początek kolejnym atrakcjom. Przy spokojnym, romantycznym tańcu wszystkie pary zostały obdarowane pamiątkowym aniołkiem, który skrywał w sobie niespodziankę, a dzięki licznej grupie darczyńców wszyscy goście balu zostali obdarowani różnorodnymi upominkami. Wszystkim sprawiły one ogromną radość i niejednokrotnie –zaskoczenie!!!
Chociaż bal jest już za nami, wszystkim w pamięci pozostaje radość ze spotkania z drugim człowiekiem, niezapomniane rozmowy, uśmiech, serdeczność. Ból nóg szybko minął, a pragnienie spotkania się za rok pozostało, czego sobie i innym z serca życzymy. 
Jeszcze raz chcemy podziękować wszystkim darczyńcom i ludziom dobrej woli dzięki, którym bal mógł odbyć się w takiej formie.

 

(foto/info:organizatorzy)