poniedziałek, 11 luty 2019 19:07

Wysokie Mazowieckie. Uciekał kradzionym autem z lawetą. Spychał policjantów z drogi

Najpierw ukradł osobowego VW i lawetę. Następnie, kiedy funkcjonariusze próbowali go zatrzymać, ten zaczął uciekać próbując zepchnąć policjantów z drogi i uderzając w radiowóz.

Jak poinformował Rzecznik Prasowy Prokuratura Okręgowa w Łomży: - Prokuratura Okręgowa w Łomży informuje, że w ramach prowadzonego śledztwa Łukaszowi M. przedstawiono m.in. zarzuty tego, że dnia 31 stycznia 2019 roku na terenie Wysokiego Mazowieckiego dokonał kradzieży samochodu osobowego m-ki VW Caddy oraz lawety samochodowej o łącznej wartości 61.000 złotych. Nadto z ustaleń śledztwa wynika, iż Łukasz M. w dniu 31 stycznia 2019 roku kierując skradzionym pojazdem, pomimo wielokrotnych wezwań policji do zatrzymania się, nie uczynił tego, a nadto podczas ucieczki zajeżdżał ścigającym go oznakowanym radiowozem funkcjonariuszom policji drogę oraz próbował zepchnąć ich z jezdni, uderzając w radiowóz kierowanym przez siebie autem, tj. o czyny z art. 278§lkk, art. 178b kk, art. 223§lkk oraz z art. 288§lkk.

Wobec Łukasza M. na wniosek Prokuratora Rejonowego w Wysokiem Mazowieckiem Sąd Rejonowy zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.