czwartek, 14 marzec 2019 18:58

Rolteks
Udany występ naszych karateków na Mistrzostwach Polski Okręgu Wschodniego [foto] foto: ZKKK

Udany start  karateków z Zambrowskiego Klubu Karate Kyokushin, w którym trenują również mieszkańcy naszego powiatu, na rozegranych 10 marca  w Radzyminie Mistrzostwach Polski Okręgu Wschodniego i Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików. Uczniowie  pod okiem trenera sensei Skandera Youssfi i Anny Kaczyńskiej -Youssfi wywalczyli 4 medale.

W turnieju wzięło udział 370 zawodników z 42 klubów zrzeszonych w Polskim Związku Karate z województwa mazowieckiego, lubelskiego, warmińsko-mazurskiego i podlaskiego.

Srebrny medal wywalczyli Kacper Kondracki, Mateusz Choromański i Kinga Kalisiewicz, w drodze do finału stoczyli po 3-4  mocne pojedynki. Adrian Wardziński , również po bardzo dobrych i mocnych pojedynkach wywalczył brązowy medal. Amelia Zaręba, Jakub Zalewski zwyciężyli swoje pojedynki eliminacyjne, po bardzo wyrównanych walkach nie wiele zabrakło im do medalu.

Udział w turnieju również wzięli Krystian Gronostajski i Aleksandra Sasionowska.

"Start moich zawodników uważam za bardzo udany pokazali dużego ducha walki, niektóre pojedynki wygrywali przed czasem mierząc się z  starszym stopniem, bardziej doświadczonym zawodnikiem. Myślę, że nasz cykl przygotowań do Mistrzostw Europy, które odbędą się w maju jest na dobrej drodze." - komentuje sensei Skander

Ekipą wsparcia drużyny ZKKK byli  senpaj Marek Niksa i Rafał Baczewski oraz rodzice.

(ZKKK/foto: ZKKK)