niedziela, 12 maj 2019 18:12

Strażacy z naszego powiatu na Wojewódzkich Obchodach Dnia Strażaka [foto]

Sokołowscy
Strażacy z naszego powiatu na Wojewódzkich Obchodach Dnia Strażaka  [foto] foto: OSP Trojanowo

11 maja w Białymstoku odbyły się Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka. Wzięła w nich udział liczna delegacja strażaków z naszego powiatu.

W uroczystościach uczestniczyli między innymi: dh Andrzej Koc Prezes Zarządu Wojewódzkiego ZOSP RP, dh Bogdan Zieliński Starosta Wysokomazowiecki, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Wysokiem Mazowieckiem, członkowie Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP dh Grzegorz Kulesza i dh Jan Stanisław Piętka, poczet sztandarowy z OSP Sokoły, druhowie z Nowych Piekut, Wyszonk Kościelnych i Trojanowa.

W skład Podlaskiej Kompanii Honorowej weszli mł. ogn. Karol Gołaszewski i st. str. Michał Kordulski z KP PSP w Wysokiem Mazowieckiem, a dh Grzegorz Kulesza - Naczelnik OSP Kuczyn, był dowódcą jednego z pododdziałów strażaków OSP. Podsumowano również konkurs lokalnych gazet, w którym wyróżnieni zostali strażacy z powiatu wysokomazowieckiego:

  • II miejsce w województwie w kategorii "Drużyna MDP" zajęła MDP z Wyszonk Kościelnych,
  • III miejsce w kategorii "Strażak OSP" zajął Sylwiusz Zakrzewski z OSP Nowe Piekuty, 
  • dyplom za I miejsce w powiecie w kategorii "Jednostka OSP" otrzymała OSP Wyszonki Kościelne.

Na zakończenie uroczystości ulicami Białegostoku przeszła defilada pododdziałów strażackich na końcu której jechały wozy strażackie, w tym Land Rover z OSP Trojanowo.

Opracował: Grzegorz Kulesza OSP Kuczyn
foto: KW PSP w Białymstoku