środa, 22 maj 2019 19:59

Sukcesy wychowanków ZKKK na mistrzostwach Europy w Karate Kyokushin [foto]

swsystem2
Sukcesy wychowanków ZKKK na mistrzostwach Europy w Karate Kyokushin [foto] foto: ZKKK

Kinga Kalisiewicz v-ce Mistrzynią Europy i Mateusz Choromański brązowym medalistą Mistrzostw Europy w Karate kyokushin.

Wychowankowie Zambrowskiego Klubu Karate Kyokushin, Sensei Skandera Youssfi i Anny Kaczyńskiej - Youssfi, odnieśli ogromy sukces na 33. Wagowych Mistrzostwach Europy Karate Kyokushin, które odbyły sie w dniach 18-19 maja we Wrocławiu, w hali sportowej Orbita. W mistrzostwach wystartowało 720 zawodników z 29 krajów. Rywalizacja była na najwyższym poziomie. W każdej kategorii było po więcej jak 20 zawodników, by wywalczyć mistrzostwo trzeba było zwyciężyć 4-5 pojedynków. Kinga Kalisiewicz w drodze do finału pokonała Rosjankę i 2 Polki, w finale zmierzyła sie z Rosjanką. Niestety decyzją sędziów mimo wyrównanej walki zwyciężyła Rosjanka. Mateusz Choromański pokonał zawodnika z Turcji , dwóch z Ukrainy, a w walce o wejście do finału zmierzył się z Rosjaninem, to był bardzo zacięty pojedynek , niestety w ostatnich sekundach Rosjanin zdobył niewielką przewagę co dało mu zwycięstwo. Zambrów reprezentowało 10 zawodników w składzie :

Karolina Olszewska , stoczyła 3 walki, była bardzo blisko by wejść na podium Aleksandra Sasinowska, stoczyła 2 walki
Jakub Zalewski , stoczył 2 walki

Dobre pojedynki stoczyli Adrian Wardziński , Aleksandra Olszewska , Amelia Zaręba , Filip Polak , Krystian Gronostajski niestety bez zwycięstwa tym razem .

"Jesteśmy dumni z naszych podopiecznych, przygotowania były bardzo ciężkie, korzystaliśmy nawet ze strajków nauczycieli by robić ranne treningi czyli 2 razy dziennie dzieciaki trenowały. Sam strat na tak dużej rangi Mistrzostwach to wyróżnienie dla każdego karateki. Cieszy nas, że wykorzystali swoją szansę i zdobyli 2 medale dla kraju i dla Zambrowa. Również ci co nie zdobyli tym razem medalu na pewno zdobyli duże doświadczenie , co zaowocuje na kolejnych treningach i turniejach. W tym roku obchodzimy 10- lecie Zambrowskiego Klubu Karate Kyokushin, nasi uczniowie zrobili piękny prezent tym zwycięstwem." - komentują sensei Anna Kaczyńska -Youssfi i sensei Skander Youssfi, który również był sędzią podczas Mistrzostw.

Przed rozpoczęciem mistrzostw odbyło się seminarium z Shihan Katsuhito Gorai 6 dan , sekretarzem International Karate Organization, który był sędzia głównym podczas Mistrzostw Europy.