środa, 22 maj 2019 20:27

Z wizytą po latach. Prezes Polonii kanadyjskiej w Wysokiem Mazowieckiem [foto]

swsystem2
Z wizytą po latach. Prezes Polonii kanadyjskiej w Wysokiem Mazowieckiem [foto] foto: UM Wysokie Mazowieckie

Jerzy Barycki, urodzony w Wysokiem Mazowieckiem Prezes Polonii kanadyjskiej w Windsor, odwiedził w poniedziałek stolicę naszego powiatu. Wizyta związana była z ofertą pomocy w nawiązaniu współpracy Wysokiego Mazowieckiego z Kanadą.

Jak informuje Urząd Miejski Wysokie Mazowieckie: W poniedziałek, 20 maja 2019 roku gościliśmy w naszym mieście Jerzego Baryckiego, Prezesa Polonii kanadyjskiej w Windsor. Jest on wieloletnim promotorem Polski w Kanadzie i Kanady w Polsce. Nasz gość urodził się w 1949 roku w Wysokiem Mazowieckiem, następnie jego rodzina przeniosła się do Warszawy, a w 1982 roku wyemigrował do Kanady. 
Wizyta Jerzego Baryckiego związana była z ofertą pomocy w nawiązaniu współpracy naszego miasta z Kanadą. To dzięki jego inicjatywie zaistniała współpraca partnerska w 2000 roku miasta Lublin z Windsor w Kanadzie. 
Pan Barycki po spotkaniu z Burmistrzem Miasta Jarosławem Siekierko w budynku urzędu, zwiedził miasto i bardzo pozytywnie wypowiadał się o jego wizerunku. Spotkanie zakończyło się wyrażeniem woli na przyszłą współpracę.