piątek, 14 czerwiec 2019 10:13

VII Festyn sportowo-rekreacyjny i piknik rolniczy "Powitanie Lata u Ossolińskich" [foto]

swsystem2 Sokołowscy

W niedzielne popołudnie, 2 czerwca 2019r. odbył się VII festyn sportowo-rekreacyjny i piknik rolniczy "Powitanie Lata u Ossolińskich". Wzięły w nim udział liczne zespoły i instytucje z powiatu wysokomazowieckiego.

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Krzysztofa Kluka w Rudce: W gronie licznie przybyłych gości, m.in. Pana Stanisława Derehajło Wicemarszałka Województwa Podlaskiego, mieszkańców Rudki i okolic, naszych uczniów i absolwentów rozpoczęliśmy kolejny już VII. festyn sportowo-rekreacyjny i piknik rolniczy Powitanie Lata u Ossolińskich.

Impreza, zorganizowana przez ZS CKR im. K. Kluka w Rudce, we współpracy z Gminą Rudka oraz SP im. Jana Pawła II w Rudce, była doskonałą okazją do spędzenia czasu na świeżym powietrzu, obejrzenia wystawy małych zwierząt czy wysłuchania wykładów branżowych wygłoszonych przez panią prof. dr hab. Barbarę Gąsiorowską i pana prof. Piotra Gulińskiego, wykładowców Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach.

Spacery między licznymi stoiskami firm i instytucji działających na rzecz rolnictwa- ARiMR, PODR, KRUS, oraz straganami pełnymi wyrobów ludowych i rękodzieła uprzyjemniała płynąca ze sceny muzyka w wykonaniu licznych artystów, tj. naszych koleżanek i kolegów z zespołu „ Septyma”, uczniów SP im. Jana Pawła II w Rudce, solistów i zespołów grających muzykę popularną oraz zespołów ludowych z okolicznych miejscowości – Kapela „Szwagry”, „Polne Maki” z Dołubowa, Batucada, Zespół Rodziny i Zespół Instrumentalny ze Szkoły Muzycznej w Bielsku Podlaskim, Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Szepietowa, „Mianka” z Mnia, Zespół Pieśni i Tańca „Ciechanowiec”, Zespół „3xTAK”, a także Michał Gabrysiak z Rudki oraz wychowanek naszej szkoły Wojciech Skłodowski (wokalista Crazy Boys).

Owocem naszej współpracy z Muzeum Rolnictwa im. K. Kluka w Ciechanowcu był performance prezentujący postać ks. Krzysztofa Kluka w 280 rocznicę jego urodzin. W szkolnym muzeum można było wysłuchać wykładu pana Tomaszewskiego oraz obejrzeć wystawę „60 lat szkolnictwa rolniczego w Rudce” .

Nadleśnictwu Rudka zawdzięczaliśmy nie tylko ciekawe stoisko, ale też przednie zabawy, w tym: turnieje dla kobiet i mężczyzn oraz strzelnicę laserową.

Staraliśmy się wyjść naprzeciw oczekiwaniom wszystkich odwiedzających, zapewniając szeroki wachlarz atrakcji od warsztatów kulinarnych, poprzez konkursy rolnicze dla dzieci i dorosłych po fotobudkę i Foot Darts.

Wszyscy, których dopadł głód, mogli delektować się regionalnymi przysmakami, spróbować orientalnego sushi przygotowanego przez uczniów technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych lub napić się aromatycznej kawy w szkolnym „Bistro”.
Dmuchany plac zabaw, malowanie twarzy, wata cukrowa, lemoniada i lody uszczęśliwiły najmłodszych. A co sprawiło radość rodzicom? Wydaje się, że odszukiwanie siebie i kolegów na starych zdjęciach i spacer po klasach, które choć teraz nie do poznania, nadal przywołują wspomnienia. Wspomniane klasopracownie, wyposażone w najwyższej klasy sprzęt multimedialny, można było nie tylko obejrzeć, ale również przetestować.

Chętnych do oglądania świata przez mikroskop, językowych interakcji oraz zapalonych graczy w szkolnej „Cyberii” nie brakowało.

Tym z Państwa, którzy witali z nami Lato u Ossolińskich DZIĘKUJEMY! Mamy nadzieję, że wspomnienia tego pełnego wrażeń dnia pozostaną z Wami na długo!

(foto: ZSCKR w Rudce)