openmed2015bśroda, 18 styczeń 2017 18:49

Wysokomazowiecki sklep z najtańszą glazurą i terakotą w regionie

W powiecie wysokomazowieckim nie brakuje salonów z płytkami, ale jest jeden wyjątkowy. Dlaczego warto go odwiedzić? Bo to jedyny w Wysokiem Mazowieckiem tego typu sklep.

Każdy, kto w ostatnich latach kupował glazurę lub terakotę wie, że ceny płytek przyprawiają o zawrót głowy. Czołowi polscy producenci prześcigają się w oryginalnym wzornictwie, zasypując klientów mnóstwem wzorów i kolekcji. Niestety, często cena za metr kwadratowy zwala z nóg, o dekorach nawet nie wspominając.

Nie wszyscy za to wiedzą, jak można w łatwy sposób z jednej strony mieć na ścianie czy podłodze najmodniejsze wzory, a z drugiej strony zaoszczędzić trochę grosza. Taki sposób znaleźli Agnieszka i Tomasz Piętka, właściciele firmy „Podlaskie Kiermasze Płytek”, czyli istniejącego od trzech lat składu płytek przy ulicy Szpitalnej w Wysokiem Mazowieckiem. Od zeszłego roku sklep „Podlaskie Kiermasze Płytek” otwarty jest w Szulborzu Wielkim przy ul. Wyszyńskiego oraz na terenie gminy Jedwabne w miejscowości Kotowo Plac.

W dzisiejszych czasach koszt utrzymania nieruchomości i pracowników, a przez to firmy ma bardzo znaczący wpływ na płynność - zaznacza Agnieszka Piętka. Poszerzając ofertę docieramy do większej części lokalnego społeczeństwa, pozyskujemy większą ilość klientów, także na inne oferowane przez nas usługi.

Na dzień dzisiejszy w sektorze materiałów budowlanych rynek jest bardzo mocno nasycony i występuje duża konkurencja mówi Tomasz Piętka. W związku z czym nie można liczyć na duże prowizje. Uzyskujemy rentowność przy sprzedaży dużych ilości. W naszych magazynach posiadamy ponad 40 tyś. m2 płytek dostępnych od ręki, dodatkowo dysponujemy własną flotą transportową, co znacząco obniża nasze koszty i wpływa na cenę.

Jak dodaje właściciel firmy „Podlaskie Kiermasze Płytek”: nasza oferta jest o tyle ciekawa, że sprzedajemy płytki producentów z najwyższej półki, ale w drugim i trzecim gatunku. Oczywiście, te płytki nie są pozbawione wad, ale zaręczamy, że można z nich stworzyć naprawdę fajny wystrój.

Na paletach oraz w budynku wystawione są płytki, kafelki kuchenne, terakota i glazura. Dostępne są też kleje i fugi. Wszystkie produkty najpopularniejszych polskich firm takich jak: Paradyż, Gres, Tubądzin, Opoczno, Stargres, Ceramika Końskie.

Przy niektórych trzeba się naprawdę mocno wpatrywać, by znaleźć niedoskonałość - przekonuje Tomasz Piętka. Wszystko dlatego, że producenci uznanych marek bardzo restrykcyjnie podchodzą do swoich wyrobów. Czasami byle oszczypany róg, odprysk czy niewielka plamka jest powodem wycofania całej serii z pierwszego gatunku. Uważam, że nasz rynek krajowy jest jednym z najlepszych producentów płytek, zarówno jeśli chodzi o technologię, jak i wzornictwo, więc i drugi i trzeci gatunek to materiały wysokiej jakości

Różnicę widać za to w cenie - mówi Agnieszka Piętka. W tej chwili najdroższy jest gres polerowany pierwszego gatunku i kosztuje od 60 do nawet 130 zł za metr kw., ale taka cena to u nas rzadkość. Zazwyczaj proporcje wyglądają następująco: cena metra płytek, które w pierwszym gatunku kosztują 90 zł za metr kw., u nas oscyluje wokół 25 zł za metr. Są oczywiście jeszcze tańsze. Cała filozofia polega na tym, by kupić odpowiednio więcej materiału.

Posiadamy w sprzedaży również dużo gresów inwestycyjnych w atrakcyjnych cenach już od 12 zł za m2 wyjątkowo chętnie nabywanych przez rolników z całego województwa podlaskiego - podkreśla Tomasz Piętka. Są to gresy o najwyższej klasie ścieralności, bardzo trwałe i estetyczne. Z racji, że działamy w rejonie o dużym nasileniu gospodarstw rolnych, taka oferta jest dla rolników bardzo atrakcyjna i to tam trafia 50-60% sprzedawanych płytek.

W tym, ile konkretnie i jak ułożyć płytki, które przeznaczyć na docięcia, a które wyeksponować pomogą pracownicy sklepu. Doradzą również w innych kwestiach: które płytki są ponadczasowe, modne co roku, a które dopiero weszły na rynek. Podpowiedzą do jakich pomieszczeń wybrać płytki trzeciego gatunku (np. do garażu czy na balkon), a do jakich drugi gatunek terakoty czy glazury, jak układać poszczególne płytki, które pasują do siebie, a które nie itd. Pierwszy gatunek z końcówek kolekcji polecany jest najczęściej do wnętrz.

Zawsze podkreślamy, że płytki są drugiego czy trzeciego gatunku, by klient wiedział, na co się decyduje - zastrzega Tomasz Piętka. Na życzenie klientów istnieje również możliwość zamawiania u nas całych kolekcji w pierwszym gatunku z aktualnych ofert producentów w konkurencyjnych cenach.

Jeśli planujemy remont, warto sprawdzać, co nowego i za ile jest dostępne w ofercie firmy. Informacje na temat promocji są dostępne a stronie internetowej oraz na fb.


Adresy sklepów firmowych Podlaskich Kiermaszów Płytek:

Wysokie Mazowieckie ul. Szpitalna 30a tel. 513 133 177
Szulborze Wielkie ul. Wyszyńskiego 22a tel. 516 029 770
Jedwabne, Kotowo Plac 32 tel. 513 133 188

ARTYKUŁ SPONSOROWANYO nas

Portal wysokomazowicki24 to najstarszy funkcjonujący serwis informacyjny z powiatu wysokomazowieckiego i okolic. Działamy nieprzerwanie od 2010 roku. Obecnie, śmiało można powiedzieć, że jesteśmy najpopularniejszym portalem skupiającym czytelników z powiatu wysokomazowieckiego. Codziennie odwiedzają nas tysiące unikalnych użytkowników generując kilkadziesiąt tysięcy odsłon.

Kontakt


Karol Maksimczuk
/Właściciel
info@wysokomazowiecki24.pl

Kontakt w sprawie reklamy:
admin@wysokomazowiecki24.pl

Pozycje reklamowe i cennik <--

© 2010-2016 Wysokomazowiecki24. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wdrożenie Kamaxmedia