Aktualności

Burmistrz Ciechanowca apeluje do mieszkańców o uprzątnięcie śniegu, błota i lodu z powierzchni nieruchomości służących do użytku publicznego
Wysokomazowieccy policjanci zatrzymali 26-latka podejrzanego o posiadanie narkotyków. Mężczyzna był pasażerem i wpadł z amfetaminą oraz marihuaną podczas kontroli drogowej. Natomiast 23-letni kierowca audi prowadził pojazd mając przeszło pół promila alkoholu w organizmie. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości…
Rok 2020 upłynął w Grupie MLEKOVITA pod znakiem nowości i innowacji – pandemia nie przeszkadza w rozwoju liderowi polskiego mleczarstwa. W rekordowym dla siebie pod względem przychodów minionym roku firma wprowadziła na rynek ponad 30 nowości produktowych. Hitami okazały się przede wszystkim Kajmak Kuchmistrza, batoniki twarogowe MiaMu oraz kolejne jogurty…
W związku z bardzo trudnymi warunkami atmosferycznymi w sieci elektroenergetycznej PGE Dystrybucja S.A. występują nieplanowe przerwy w dostawie energii elektrycznej.
Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowsze oficjalne (26.01, godzina 10:00) dane dotyczące zarażeń koronawirusem. W kraju odnotowano dziś 4 604 nowe przypadki zakażenia.
Blisko 300 tys. osób w całym kraju zgłosiło się już do małego ZUS plus. W województwie podlaskim korzysta z tego uprawienia aktualnie ponad 7,5 tys. niedużych przedsiębiorców. Są oni uprawnieni do płacenia niższych składek na ubezpieczenia społeczne. Właściciele firm, którzy chcą korzystać z małego ZUS plus i spełniają warunki, powinni…
Nawet 15 cm śniegu może spaść we wtorek (26.01) na terenie województwa podlaskiego. Ostrzeżenie pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu wydali synoptycy IMGW-PIB.
Termin złożenia PIT-28, który składają m.in. osoby wynajmujące mieszkania mija 1 marca br.  Najwygodniej zrobić to przy użyciu usługi Twój e-PIT na podatki.gov.pl. Tam 15 lutego będzie czekał nasz wstępnie wypełniony PIT-28 do uzupełnienia i akceptacji.
W związku z bardzo trudnymi warunkami atmosferycznymi w sieci elektroenergetycznej PGE Dystrybucja S.A. występują nieplanowe przerwy w dostawie energii elektrycznej. W powiecie wysokomazowieckim najtrudniejsza sytuacja jest w gminie Czyżew.
Policjanci z Posterunku Policji w Sokołach wyeliminowali z ruchu drogowego nietrzeźwego kierującego. Kierując samochodem osobowym miał dwa promile alkoholu w organizmie. Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.
Policjanci z wysokomazowieckiej jednostki zatrzymali trzy osoby poszukiwane. Wszyscy od dłuższego czasu ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości. Wśród nich był 39-letni mężczyzna poszukiwany nakazem doprowadzenia celem odbycia kary dwóch lat pozbawienia wolności.
IMGW-PIB wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia o zawiejach i zamieciach śnieżnych. Dotyczy ono również powiatu wysokomazowieckiego.