Aktualności

W Żyrardowie odbyły się Ogólnopolskie Mistrzostwa Dziecięcej Ligi Grapplingowej - Young Grapplers.
Dzielnicowi Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem wspólnie z przedstawicielami Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Wysokiem Mazowieckiem odwiedzili punkty sprzedaży wyrobów alkoholowych.
wtorek, 22 październik 2019 18:48

Noga z gazu! W środę akcja "Prędkość"

23 października 2019 roku Policja przeprowadzi działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”. Mimo iż nadrzędnym celem działań jest egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości, policjanci będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.
Trwają prace związane z przebudową drogi powiatowej nr 2090B w Wyszonkach Kościelnych, gmina Klukowo.
26 października oraz 16 i 23 listopada na stacjach diagnostycznych, które przystąpiły do akcji „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”, będzie można bezpłatnie sprawdzić ustawienia świateł i dokonać ewentualnych korekt. W powiecie wysokomazowieckim w kampanii bierze udział stacja w Sokołach, znajdująca się przy ulicy Kolejowej 31.
Podlaska Fundacja Empatia, Ciechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Ciechanowcu zapraszają na Dzień Kundelka.
Mgła ograniczająca widoczność do 100 metrów wystąpi dzisiejszej nocy m.in. na terenie powiatu wysokomazowieckiego.
wtorek, 22 październik 2019 17:57

"Koncert na ludową nutę" w Sokołach [27.10]

Centrum Kulturalno - Biblioteczne w Sokołach zaprasza na "Koncert na ludową nutę".
Nasunięto wszystkie przęsła drugiego mostu kolejowego na Bugu, na linii Rail Baltica między Warszawą a Białymstokiem. Inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. likwiduje tzw. wąskie gardło na jednotorowej dotychczas przeprawie na odcinku Sadowne – Czyżew. Nowym mostem i drugim torem pociągi pojadą w 2020 r. Projekt realizowany jest z udziałem…
Minister Dariusz Piontkowski 15 października br. powołał IV kadencję Rady Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej przy Ministrze Edukacji Narodowej. W skład Rady wszedł Jakub Wróblewski – tegoroczny absolwent liceum w Wysokiem Mazowieckiem.
poniedziałek, 21 październik 2019 19:29

Bezpłatne badania anty-HCV w Wysokiem Mazowieckiem

W Wysokiem Mazowieckiem, do końca roku można wykonać darmowy i anonimowy test na obecność wirusa HCV, odpowiedzialnego za wirusowe zapalenie wątroby typu C.  
poniedziałek, 21 październik 2019 19:17

Renta rodzinna nie zawsze musi być niska

Po śmierci bliskiej osoby, gdy tylko rozliczymy się za pochówek musimy pamiętać o tym by nie przepadły świadczenia przysługujące po zmarłym. Mowa tu o rencie rodzinnej, która może przysługiwać dzieciom, małżonkom, wnukom, rodzeństwu a nawet rodzicom. Oczywiście trzeba spełnić szereg warunków, ale świadczenie może zastąpić do tej pory wypłacane niższe…