Aktualności

Dzisiaj (25.02) po południu doszło do zderzenia dwóch pojazdów w okolicach miejscowości Gołasze Mościckie, w gminie Kulesze Kościelne.
Dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem spotkał się z pensjonariuszami Stowarzyszenia Pomocy Bliźniemu "Mar-Kot" w Kalinowie Czosnowie, aby porozmawiać o ich bezpieczeństwie. Był to też dobry moment, aby poinstruować zainteresowanych, jak działa i do czego służy Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.
Pięć filmów zostanie wyświetlonych w niedzielę (01.03) w czyżewskim kinie.
W poniedziałek, 24 lutego, w sali widowiskowej Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Sokołach odbył się "Ostatkowy koncert karnawałowy".
poniedziałek, 24 luty 2020 18:52

Wyrazy głębokiego współczucia...

Wyrazy głębokiego współczucia oraz słowa otuchyw trudnych chwilach Rodzinie oraz Bliskim z powodu śmierci naszego drogiego Kolegi Leszka Gruchały składająPrezes ZW PSL Stefan Krajewski,Zarząd Wojewódzki PSL w Białymstoku,Zarząd Powiatowy PSL w Wysokiem Mazowieckiemoraz Ludowcy z Podlasia   materiał sponsorowany
Wysokomazowiecki policjant "drogówki", wracając ze służby, zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. 23-latek kierował fordem mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna jechał bez prawa jazdy, gdyż dokument został mu wcześniej już zatrzymany, również za jazdę po alkoholu.
W lutym br. zostały zakończone roboty budowlane w Miejskim Przedszkolu Nr 1 w Wysokiem Mazowieckiem.
Wysokomazowieccy policjanci, jak co roku spotkali się z przedstawicielami klubów piłkarskich. Celem spotkania było pogłębianie zasad współpracy pomiędzy klubami sportowymi, a policjantami podczas odbywających się rozgrywek piłkarskich, ale przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom tych imprez.
Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje, że od dnia 1 marca 2020 r. kwoty świadczeń emerytalno - rentowych przysługujących do 29 lutego 2020 r. podlegają podwyższeniu - zgodnie z art. 7 ust. 3 ustawy z dnia 9 stycznia 2020 r. o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych…
W Szkole Podstawowej Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Wysokiem Mazowieckiem w dniach 17-21 lutego  realizowano projekt edukacyjny „Tydzień Języka Ojczystego”, którego finał odbył się 21 lutego w Międzynarodowym Dniu Języka Ojczystego.
Wójt Gminy Nowe Piekuty wraz z Dyrektorem Szkoły Podstawowej im. Ks. Rocha Modzelewskiego w Nowych Piekutach mają zaszczyt zaprosić na gminne obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, które odbędą się 1 marca 2020r.
24 lutego 2020 roku, po ciężkiej chorobie, zmarł Leszek Gruchała Wicestarosta Wysokomazowiecki.