Aktualności

Biuro Wojewody Podlaskiego opublikowało najnowsze oficjalne (20.10, godzina 10:00) dane dotyczące zarażeń koronawirusem w województwie podlaskim.
W dniu dzisiejszym (19.10) podpisano umowę na rozbudowę drogi krajowej nr 66, na blisko czterokilometrowym odcinku przechodzącym przez Wysokie Mazowieckie. Inwestycja będzie realizowana wspólnie przez GDDKiA, samorząd miasta Wysokie Mazowieckie oraz Polską Grupę Energetyczną na podstawie trójstronnego porozumienia.
W niedzielę (18.10) odbyła się kolejna w tym roku akcja krwiodawstwa w Wyszonkach Kościelnych.
poniedziałek, 19 październik 2020 20:07

Czyżew. Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego [foto]

W ubiegłą niedzielę odbyła się uroczystość jubileuszu 50-lecia pożycia małżeńskiego piętnastu par z terenu gminy Czyżew.
Gminny Ośrodek Kultury w Szepietowie zaprasza do wzięcia udziału w XIX Powiatowym Konkursie Plastycznym „Pejzaże Powiatu Wysokomazowieckiego”.
Biuro Wojewody Podlaskiego opublikowało najnowsze oficjalne (19.10, godzina 10:00) dane dotyczące zarażeń koronawirusem w województwie podlaskim.
Komunikat dotyczący zmian w pracy Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Wysokiem Mazowieckiem na czas objęcia powiatu wysokomazowieckiego czerwoną strefą COVID-19.
Zmieniły się zasady ustalania podstawy wymiaru zasiłków w razie choroby i macierzyństwa, gdy pracodawca zmienił wymiar czasu pracy lub wprowadził mniej korzystne warunki zatrudnienia na podstawie ustawy o COVID-19. Zmiany przepisów obowiązują od 9 października 2020 r. Przeliczenie obniżonych zasiłków będzie następowało na wniosek.
Biuro Wojewody Podlaskiego opublikowało najnowsze oficjalne (18.10, godzina 10:00) dane dotyczące zarażeń koronawirusem w województwie podlaskim.
Sąd Apelacyjny w Białymstoku utrzymał w mocy wyrok w sprawie kobiety, która jako księgowa sprzeniewierzyła ponad 1 mln złotych należących do spółdzielni mieszkaniowej. Oskarżonej wymierzono karę 2 lat pozbawienia wolności.
Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny poinformował o 79, 80, 81 i 82 potwierdzonym przypadku wystąpienia zgonu z powodu COVID – 19 w województwie podlaskim. Nowych zakażeń koronawirusem w regionie, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych, w dniu dzisiejszym (17.10) odnotowano 149, w tym 20 w powiecie wysokomazowieckim.
Dwa nowe średnie pojazdy pożarnicze trafią w tym miesiącu do OSP Kulesze Kościelne. Jeden pozyskano w ramach promesy z MSWiA, drugi to nagroda za najwyższą frekwencję wyborczą w tzw. „Bitwie o wozy”.