czwartek, 24 październik 2019 19:00

Aleksandra Szczudło odebrała zaświadczenie o wyborze na posła [wideo/foto]

Sokołowscy
Aleksandra Szczudło odebrała zaświadczenie o wyborze na posła [wideo/foto] foto: archiwum Aleksandry Szczudło

Jedyna posłanka z powiatu wysokomazowieckiego Aleksandra Szczudło w dniu dzisiejszym (24.10) odebrała zaświadczenie o wyborze na posła. Uroczystość odbyła się w południe w Sali Kolumnowej w obecności najwyższych rangą urzędników państwowych.

W czwartek 24 października w Sali Kolumnowej Sejmu przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej wręczył wybranym 13 października posłom na Sejm IX kadencji zaświadczenia o wyborze. W uroczystości uczestniczyli m.in. marszałek Sejmu Elżbieta Witek, premier Mateusz Morawiecki, członkowie prezydium Sejmu VIII kadencji oraz szef Kancelarii Sejmu Agnieszka Kaczmarska.

Przewodniczący PKW Wiesław Kozielewicz witając zgromadzonych posłów elektów zaznaczył, że ze względu na bardzo wysoką frekwencję wyborczą (ponad 61 proc.), mają oni „niezwykle silny mandat przedstawicielski”, najmocniejszy w całym okresie III Rzeczypospolitej. - Tak uzyskany parlamentarny mandat wypełnia nadzieja wyrażana przez miliony wyborców na sprawiedliwe i sprawne rządy – mówił szef PKW.

Cytując słowa wypowiedziane przez św. Jana Pawła II w Sejmie w 1999 r., przewodniczący Kozielewicz życzył nowo wybranym posłom, by „nie szczędzili sił w budowaniu takiego państwa, które otacza szczególną troską rodzinę, życie ludzkie, wychowanie młodego pokolenia, respektuje prawo do pracy, widzi istotne sprawy całego narodu, jest wrażliwe na potrzeby konkretnego człowieka, szczególnie ubogiego i słabego”.

Pierwsze posiedzenie Sejmu nowej kadencji Prezydent Rzeczypospolitej zwołuje na dzień przypadający w ciągu 30 dni od dnia wyborów.

74617669 2507900322777728 6898070274579628032 n

info: Sejm RP